شورای امنیت آتش‌بس فوری در غزه را خواستار شد

ایسنا نوشت:

یک شب بعد از شهادت 100 فلسطینی که 72 تن آنها تنها تلفات جنایت اسرائیل در منطقه شجاعیه بودند، شورای امنیت نشستی فوق‌العاده را در خصوص اوضاع نوار غزه برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی ایلاف، شورای امنیت صبح امروز (دوشنبه) نشستی فوق‌العاده را در خصوص اوضاع نوار غزه بنا به درخواست محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و همچنین اردن برگزار کرد.

اعضای شورای امنیت در نشست مذکور که دو ساعت به طول انجامید نسبت به افزایش تعداد قربانیان در نوار غزه ابراز نگرانی کرده و خواهان توقف فوری خشونت‌ها شدند.

این اعضا همچنین طرح آتش بس مصر برای توقف خشونت‌ها در نوار غزه را تایید کردند.

اعضای شورای امنیت خواهان احترام دو طرف به قوانین بین‌المللی در خصوص حمایت از غیرنظامیان شدند.

همچنین شورای امنیت شب گذشته جلسات مشاوره‌ای فوق‌العاده غیررسمی را در پشت درهای بسته درباره غزه داشت.

به گزارش دیپلمات‌ها در سازمان ملل پیش‌بینی نمی‌شود که جلسات شورای امنیت به موضع رسمی از سوی این شورا در خصوص اوضاع غزه منجر شود.

جرار آرو، سفیر فرانسه در سازمان ملل پیش از آغاز نشست شورای امنیت اعلام کرد: ما می‌خواهیم بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در خصوص سفرها و گفت‌وگوهایش در زمینه پایان دادن به خشونت‌ها در نوار غزه گزارشی به ما بدهد.

وی تاکید کرد: نشست شورای امنیت اقدام مهمی برای صدور قطعنامه‌ این شورا جهت توقف خشونت‌ها در نوار غزه است.

از سوی دیگر، ریاض منصور، نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل نیز کشته شدن ده‌ها تن از فلسطینی‌ها در منطقه شجاعیه توسط نیروهای رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و از شورای امنیت خواست تا به مسئولیت‌های خود در این زمینه و توقف این خشونت‌ها عمل کند.

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل نیز اعلام کرد که اسرائیل حق دارد از خودش دفاع کند.

52261

کد N402698