"شائول آرون" افسر یگان مرزی ارتش اسرائیل در اسارت گردان‌های قسام

حماس

گردان‌های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» اعلام کرد که یک افسر یگان مرزی ارتش عبری به نام شائول آرون با کد نظامی 6092065 را به اسارت خود درآورده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، گردان‌ های قسام خاطرنشان ساخت که این افسر یگان مرزی ارتش عبری را در جریان عملیات اخیر خود در شرق محله التفاح به اسارت گرفته و علاوه بر آن، 14 سرباز دیگر را به هلاکت رسانده و بیش از 50 نفر را زخمی کرده است که در میان نام آنها نام فرمانده تیپ گولانی نیز دیده می شود.

در حالی گردان های قسام خبر این موضوع را اعلام کرد که دشمن در تردید بود آیا شمار واقعی نظامیان به هلاکت رسیده خود را اعلام کند یا نه که در نهایت به بخشی از تلفات و خسارت وارده به تیپ گولانی اذعان نمود؛ اما چیزی که دشمن به آن اشاره نداشت، گم شدن یکی از نظامیانش بود. اگر فرماندهان ارتش عبری در مورد تعداد کشته ها و مجروح ها دروغ گفته اند، در مورد سرنوشت افسر گمشده صهیونیست به جامعه عبری چه خواهند گفت؟!

گردان های قسام در بیانیه ای اعلام کرد: به یاری حق، عملیات صورت گرفته در شرق محله التفاح کابوسی همیشگی برای ارتش عبری باقی خواهد ماند. در این عملیات یک یگان ویژه از نیروهای قسامی، نظامیان صهیونیستی را که قصد پیشروی به سمت شرق محله التفاح را داشتند، به سمت یک میدان مین از پیش آماده شده کشاندند و بعد از آن، میدان مذکور را منفجر کردند. بعد از به راه انداختن انفجار، نیروهای قسامی به سمت نفربرها رفتند و درهای آن را باز کرده و تمام سرنشینانش را به هلاکت رساندند که نتیجه آن، نابودی 14 سرباز صهیونیست و درگیری با آنها از فاصله ای نزدیک بود.

در پایان بیانیه گردان‌های قسام آمده است: بیانیه ها و اطلاعیه های مقاومت عین حقیقت است. مبارزان ما ابتکار عمل را در میدان نبرد در دست دارند و اعضای جامعه صهیونیستی نیز باید خبرهای واقعی را از طریق بیانیه های ما دنبال کنند نه از طریق رهبران دروغگو و فریبکارشان.

یکی از فرماندهان قسامی در گفتگو با مرکز اطلاع رسانی فلسطین عنوان داشت که در میان افراد به هلاکت رسیده در عملیات مذکور دو تن از فرماندهان تیپ گولانی نیز بودند که سه تن از آنها درجه ستوانی داشتند و اندکی پیش اجازه داده شده تا نام آنها اعلام شود.

اخبار تایید نشده ای نیز وجود دارد که نشان می دهد این نظامی به اسارت گرفته شده صهیونیست جانشین فرمانده تیپ گولانی است که فرمانده اش به شدت زخمی شده است.

نام «شائول» به این معنا است که این نظامی به اسارت گرفته شده از نیروهای دروزی، بدوی، یهودیان شرقی و اتیوپیایی های عضو ارتش عبری نیست؛ بلکه این فرد از یهودیان سفید پوست غربی است. نام شائول برگرفته از نام اولین پادشاه بنی اسرائیل است.

انتهای پیام

کد N402420