عبدالله گل: نه تنها اردوغان بلکه کل ترکیه اسرائیل را محکوم کردند

تركيه,فلسطين,غزه

رئیس‌جمهوری ترکیه تاکید کرد: نه تنها نخست وزیر آنکارا بلکه کل ترکیه حملات اسرائیل علیه مردم فلسطین را محکوم می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، عبدالله گل، رئیس جمهوری ترکیه در کنفرانسی خبری با درویش اراوغلو، رئیس جمهوری قبرس ترک نشین گفت: نه تنها رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه بلکه همه مردم ترکیه حملات اسرائیل را محکوم کردند.

وی افزود: تهاجم‌های اخیر اسرائیل و کشتار وحشیانه غیرنظامیان در مقابل چشم‌های جهان، تصویر منطقه‌ای را به مخاطره می‌اندازد. امیدواریم که جهان تمامی این مسائل را مشاهده کند.

در مورد این مساله که اردوغان حملات اسرائیل را محکوم کرده اما توافقات نظامی کنونی با اسرائیل وجود دارد، آیا این همکاری ادامه می‌یابد یا خیر، عبدالله گل ترجیح داد تا پاسخی درباره روابط نظامی یا سیاسی آتی ندهد.

عبدالله گل، اردوغان، پارلمان ترکیه، تمامی احزاب سیاسی و تعدادی از سازمان‌های غیر دولتی این کشور به ویژه پس از حمله زمینی اسرائیل به نوار غزه و کشتن صدها غیرنظامی، حملات اسرائیل علیه فلسطینی‌ها را محکوم کردند.

عبدالله گل پس از پایان دوره ریاست جمهوری‌اش در 28 اوت سال جاری میلادی در آخرین سفر خارجی خود به شمال قبرس به سر می‌برد. وی بار دیگر موضع حامی صلح ترکیه در قبرس را بازگو کرده و گفت: آنکارا صریحا از روند مذاکرات میان قبرس ترک‌نشین و یونانی نشین حمایت می‌کند.

عبدالله گل در چهلمین سالروز مداخله نیروهای مسلح ترکیه در قبرس برای حفاظت از قبرس ترک نشین در برابر قبرس یونانی نشین، شرکت خواهد کرد. این جزیره از سال 1974 میلادی به دو بخش قبرس ترک نشین و قبرس یونانی نشین تقسیم شده است.

انتهای پیام

کد N401279