آیت الله مصباح: عده ای دوست دارند به آنها گفته شود اگرشما نبودید،امام بلدنبود چه کار کند

رسا نوشت:

آیت‌الله مصباح یزدی در سخنراني خود در شب بيست ويکم ماه رمضان در حسينيه امام خميني قم با اشاره به آیات قرآن کریم علاقمندی به تعریف از کارهایي که انجام نداده‌اند را از صفات اهل‌ دنیا خواند و گفت: بچه‌ها رفتند جنگ و فداکاری کردند ولی برخی می‌گویند ما کردیم. مردم با اخلاص برای اسلام زحمت کشیدند ولی می‌گویند ما کردیم؛ افراد دنیا طلب دوست دارند افراد دیگر آن‌‌ها را در برابر کاری که انجام نداده‌اند تعریف کنند.

وی افزود: برخی‌ وقتی ديگران به آنها می‌گویند شما امنیت را ایجاد کردید، کشور را نجات دادید، اگر شما نبودید کشور این‌گونه نبود خوششان می‌آید، حتی می‌گویند اگر شما نبودید امام بلد نبود چه کار کند، شما راهنمایی کردید؛ این افراد دوست‌ دارند مردم از آن‌ها حتی به خاطر کارهایي که انجام ندادند تعریف کنند.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم تأکید کرد: این گونه افراد لاف می‌زنند که این چنان و آن‌چنان می‌کنیم، در حالی که معلوم نیست یک صدم کارها عملی شود. آرزوهای خودشان را می‌گویند، وقتی صحبت از دیگران می‌شود سعی می‌کنند عیب‌های آن‌ها را گفته و خوبی‌هایشان را مخفی کنند.
وی تصریح کرد: در مقام رقابت خوبی‌های خود را جلوه داده و کارهای دیگران را مخفی می‌کنند؛ مثل روز روشن است که کارهایي صورت گرفته است ولی برخی‌ها می‌گویند انگار هیچ کاری نشده است، می‌گویند اگر هم کاری شده است اشتباه و خراب است.
1717

 

کد N399291