مرکل: کنار اسرائیلیم/ انتقاد اردوغان از نسل کشی اسرائیل علیه فلسطینیان

آمریکا اروپا

واکنش غربیها به حملات هوایی صهیونیست ها علیه نوار غزه همچنان ادامه دارد و صدراعظم آلمان در اظهاراتی سرسپردگی خود را به صهیونیست ها اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالم پست، رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی تاکید کرد که سازمان ملل اقدامات لازم را برای کمک به فلسطینیان در زمان جنگ غزه انجام نداده است و تنها سکوت اختیار کرده است.

اردوغان ضمن انتقاد از صهیونیست ها به دلیل اقدامات تهاجمی خود علیه نواز غزه تاکید کرد که دولت یهود در تلاش برای نسل کشی سیستماتیک علیه فلسطینیان در غزه است.

اردوغان همچنین اسرائیل را تهدیدی برای صلح در خاورمیانه خواند و گفت مصر به دستور اسرائیل راه رسیدن کمک‌ های بشردوستانه به نوار غزه را مسدود کرده است.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز در نشست خبری امروز جمعه در برلین در اظهاراتی که نشان از سرسپردگی آلمان به صهیونیست ها دارد، تاکید کرد سلاح‌ های جدیدی در دست نیروهای حماس بوده که علیه اسرائیل بکار برده می شوند و تل آویو حق دفاع از خود را دارد.

این اظهارات پس از آن ایراد شد که در یازدهمین روز حملات علیه غزه بنیامین نتانیاهو دستور حمله زمینی به این باریکه را صادر کرده است و پس از آن نیروهای رژیم صهیونیستی در مناطق شرقی و شمال غزه با نیروهای مقاومت درگیر شدند.

این رژیم به بهانه مقابله با حملات موشکی مبارزان فلسطینی به اراضی اشغالی 48 مناطق مسکونی و زیرساخت های نوارغزه را بمباران می کند. سامی ابوزهری سخنگوی حماس در اظهاراتی تاکید کرده است: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بهای سنگینی به خاطر کشتار کودکان فلسطینی پرداخت خواهد کرد. ما از تجاوز زمینی رژیم صهیونیستی هراسی نداریم و ارتش رزیم اشغالگر را در گل و لای غزه غرق می کنیم.