حمله تروریستی در کویته پاکستان چهار کشته برجای گذاشت

پاکستان,کویته,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - رسانه های پاکستان گزارش داد: حمله تروریستی روز جمعه مهاجمان مسلح در شهر ˈکویتهˈ مرکز ایالت بلوچستان در جنوب غربی پاکستان چهار کشته برجای گذاشت.

به گزارش ایرنا، منابع خبری پاکستان به نقل از پلیس کویته نوشتند: تیراندازی مهاجمان ناشناس به سوی شهروندان در محوطه بیرونی یک مسجد در منطقه ˈستلایت تاونˈ این شهر منجر به کشته شدن چهار نفر از اعضای یک خانواده شد.

پلیس کویته اعلام کرد: قربانیان که پس از اقامه نماز جمعه در حال رفتن به اقامتگاه خود بودند هدف حمله تروریست ها قرار گرفتند.

تروریست های موتورسوار پس از ارتکاب این جنایت به سرعت از محل متواری شدند.

تیم های امدادی با حضور در محل حادثه اجساد قربانیان این اقدام تروریستی را به مرکز پزشکی قانونی شهر کویته منتقل کردند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته، اما مقام های پاکستان شبه نظامیان وابسته به گروه های افراطی را برای انجام چنین اقداماتی مقصر می دانند.

رسانه های پاکستانی در گزارش دیگری افزودند: انفجار بمب کنار جاده ای روز جمعه در جاده کویته -کراچی منجر به زخمی شدن یک تن از نیروهای سپاه مرزی و منهدم شدن خودروی این نیروها شد.

منابع پلیس گفتند: تروریست ها بمب کار گذاشته شده در یک موتور سیکلت را با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور هنگام عبور کاروان نیروهای سپاه مرزی پاکستان منفجر کردند.

شهرهای مختلف ایالت بلوچستان از جمله کویته (مرکز این ایالت) در هفته ها و روزهای اخیر شاهد حملات متعدد تروریستی، انفجارهای بمب، قتل های هدفمند و فرقه ای است.

به نقل از منابع خبری، مقام های ایالت بلوچستان پاکستان تاکنون به نتیجه مثبتی در بازداشت عناصر و عوامل این حوادث دست نیافته اند.

آساق**ا.ر**1392
کد N398824