سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: امیدواریم بی اعتمادی چند دهه ای بین ایران و آمریکا رفع شود

ایسنا نوشت:

سخنگوی فارسی زبان وزارتخارجه آمریکا می گوید امیدوار است که بی اعتمادی چند دهه ای بین ایران و آمریکا برطرف شود.

‌ آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارتخارجه آمریکا در گفتگو با نامه نیوز به بیان نکاتی پیرامون توافقنامه جامع بین ایران و 5+1، تمدید مذاکرات، اختلافات میان دولت و کنگره آمریکا بر سر ادامه یافتن مذاکرات، فارسی حرف زدن خانواده اش و ...پاسخ داد.

او در بخشی از این گفتگو درباره اراده دولت اوباما برای دستیابی به توافق نهایی با ایران در صورت تمدید مذاکرات، گفت: از روز نخست آقای اوباما گفت که می‌خواهد با ایران مذاکره کند تا از یک روش مسالمت آمیز و دیپلماسی به یک راه حل مرضی الطرفین برسد و این هدف تا دستیابی به توافق تغییر نخواهد نکرد، اراده ما شدیدتر یا ضعیف تر نشده و ثابت بوده است. در این مسیر ما ثابت القدم بودیم که خواستار مذاکره با ایران هستیم و به جای تقابل از راه تعامل استفاده کنیم.

او درباره احتمال دستیابی به توافق نهایی در صورت تمدید مذاکرات، گفت: آدمی با امید زنده است اما باید در نظر داشته باشید که علت تلاش بسیار ما برای حل و فصل پرونده هسته‌ای ایران،بهبود روابط با این کشور نیست بلکه برای برطرف کردن یک تهدید بزرگ در جامعه جهانی است؛ از سوی دیگر باید بگویم که آرزو داریم روابط ما با تهران بهتر شود و بتوانیم این بی اعتمادی چند دهه را برطرف کنیم و انشاءالله که روابط بهتر شود.

مشروح گفتگو با سخنگوی فارسی زبان وزارتخارجه آمریکا به زودی منتشر خواهد شد.

 

45231

 

کد N398734