اوباما با کنگره درباره لزوم تمدید مذاکرات هسته‌ای مشورت می‌کند

ايران,مذاكره,انرژي هسته‌يي,مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمريكا,هسته‌‌يي,اوباما,مذاكرات وين

رییس‌جمهور آمریکا گفت که در روزهای آینده با کنگره درباره لزوم تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 مشورت خواهد کرد.

رییس‌جمهور آمریکا گفت که در روزهای آینده با کنگره درباره لزوم تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 مشورت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه به طور سرزده وارد اتاق نشست خبری کاخ سفید شد و در اظهاراتی، گفت: طی روزهای آینده با نمایندگان کنگره درباره لزوم تمدید مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 1+5 مشورت خواهد کرد.

وی با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در برخی حیطه‌های مشخص تلاش کرد که زمینه‌های لازم برای موافقت قانونگذاران آمریکا با تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای بین دو طرف بعد از اتمام موعد 20 جولای (29 تیرماه) را فراهم آورد.

اوباما با بیان این‌که«به روشنی در چند حوزه پیشرفت‌هایی واقعی داشته‌ایم» ابراز عقیده کرد: البته مسیر زیادی برای پیش رفتن داریم اما با نزدیک شدن به موعد مشخص شده در توافق موقت هنوز شکاف‌های قابل توجهی بین جامعه بین‌الملل و ایران وجود دارد و کارهای بیشتری برای انجام دادن است. در سه روز آینده در مورد تمدید شدن یا نشدن مذاکرات هسته‌ای ایران گفت‌وگو خواهد شد.

به گزارش بلومبرگ، وی این اظهارات را پس از دیدار با جان کری وزیر خارجه‌اش مطرح کرد.

جان کری در سفر به وین با محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان دیدار و در چهار نشست با وی گفت‌وگو داشته است.

انتهای پیام

کد N397633