یک منبع آگاه خبر داد

عقب‌نشینی بارزانی از استقلال‌طلبی کردستان در دیدار با هیات ایرانی

ايران,عراق

شبکه المیادین لبنان به نقل از یک منبع مطلع اعلام کرد که مسعود بارزانی، رییس اقلیم کردستان عراق در ملاقات با هیات ایرانی از موضوع استقلال کردستان عراق عقب‌نشینی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این منبع گفت که بارزانی تاکید کرد که از حقوق کردها در چارچوب دولت متحد عراق حمایت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، هیاتی ایرانی به ریاست رضا امیری مقدم، معاون دبیرکل شورای امنیت ملی ایران روز گذشته به منظور گفت‌وگو با مسوولان عالیرتبه اقلیم کردستان عراق از جمله مسعود بارزانی به کردستان سفر کرد.

بر اساس بیانیه دفتر ریاست اقلیم کردستان، بارزانی در دیدار با اعضای این هیات اعلام کرد که این اقلیم هرگز نمی‌پذیرد که تا ابد در آتش خشونت‌های مذهبی، اداره اشتباه (کشور) و نقض قانون اساسی به سر ببرد.

در این بیانیه آمده است که در این دیدار اوضاع سیاسی و امنیتی کشور و تشکیل دولت جدید در عراق را مورد بررسی قرار داد.

این بیانیه افزود که بارزانی با اشاره به روابط تاریخی و سیاسی میان ایران و اقلیم کردستان بر حمایت برادرانه از اقلیم و همزیستی میان ملت‌ها تاکید کرد.

بنابر گزارش سومریه نیوز، وی در ادامه مشکلات سیاسی و امنیتی در عراق را به فرهنگ تحمیل قدرت و اداره اشتباه (دولت) نسبت داد و افزود که اقلیم شش ماه پیش نسبت به انجام حملات تروریستی علیه موصل به بغداد هشدار داده بود اما مسوولان بغداد این مساله را جدی نگرفتند، هم‌چنین بغداد سعی می‌کند تا شکست‌هایش را با متهم کردن اقلیم بپوشاند.

بارزانی ادامه داد که اقلیم کردستان نمی‌تواند بپذیرد که تا ابد در آتش خشونت‌های مذهبی، اداره اشتباه، نقض قانون اساسی و اعمال کنترل مسوولان بغداد باشد.

انتهای پیام

کد N396574