امیرعبداللهیان در دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اسپانیا:

ایران در قبال تحولات منطقه بر اصل احترام به رای مردم تاکید دارد

سیاست خارجی

دستاوردهای سیاسی مردم عراق بعد از سال‌ها تجربه تلخ استبداد و اشغال در این کشور باید مورد حمایت قرار گیرد و روش‌های نامتعارف همچون استفاده از گروه‌های تروریستی برای تغییر نظام‌های سیاسی که بر اساس رای مردم و انتخابات برپا شده‌اند امری خطرناک است که باید متوقف گردد.

دوران ییدا، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اسپانیا که به کشورمان سفر کرده است، در ادامه دیدارهای خود، با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اسپانیا با اشاره به نگرانی‌های این کشور از افزایش افراط‌گرائی و تروریسم بر نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در ارتقای امنیت و حل مشکلات جاری در منطقه تاکید كرد.

وی اظهار داشت: تهدیدات ناشی از تروریسم و افراط‌گرائی در خاورمیانه به ویژه در عراق و سوریه باعث نگرانی اتحادیه اروپا شده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه افزود: منطقه در شرایط بسیار حساسی به سر می‌برد و باید با کمک یکدیگر به برقراری ثبات و امنیت کمک کنیم.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات کشورهای منطقه همواره بر اصل مهم و دموکراتیک احترام به رای و نظر مردم تاکید داشته است.

وی با اشاره به اهمیت تقویت روندهای سیاسی به منظور تضعیف تفکرات افراطی و مبارزه با تروریسم افزود: دستاوردهای سیاسی مردم عراق بعد از سال‌ها تجربه تلخ استبداد و اشغال در این کشور باید مورد حمایت قرار گیرد و روش‌های نامتعارف همچون استفاده از گروه‌های تروریستی برای تغییر نظام‌های سیاسی که بر اساس رای مردم و انتخابات برپا شده‌اند امری خطرناک است که باید متوقف گردد.

حسین امیرعبداللهیان با اشاره به تجاوزات و کشتارهای بیرحمانه رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی، خواستار برخورد جدی جامعه بین‌المللی با این رژیم به منظور توقف این جنایت‌ها و احیای حقوق حقه ملت مظلوم فلسطین شد و اضافه نمود: امروز شاهد افراط‌گرائی، خشونت و تروریسم دولتی از سوی رژیم صهیونیستی هستیم.

کد N395739