در دیدار با یکی از مسوولان ایرانی مطرح شد

بارزانی: کردستان نمی‌تواند تا ابد در آتش خشونت‌های مذهبی بماند

سیاسی

رییس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که این اقلیم هرگز نمی‌پذیرد که تا ابد در آتش خشونت‌های مذهبی، اداره اشتباه (کشور) و نقض قانون اساسی به سر ببرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در بیانیه‌ دفتر ریاست اقلیم کردستان عراق که بر روی سایت رسمی آن نیز قرار گرفته آمده است که مسعود بارزانی روز گذشته در دیدار با رضا امیری مقدم از اعضای شورای امنیت ملی ایران، اوضاع سیاسی و امنیتی کشور و تشکیل دولت جدید در عراق را مورد بررسی قرار داد.

در این بیانیه آمده است که بارزانی با اشاره به روابط تاریخی و سیاسی میان ایران و اقلیم کردستان بر حمایت برادرانه از اقلیم و همزیستی میان ملت‌ها تاکید کرد.

بنابر گزارش سومریه نیوز، وی در ادامه مشکلات سیاسی و امنیتی در عراق را به فرهنگ تحمیل قدرت و اداره اشتباه (دولت) نسبت داد و افزود که اقلیم شش ماه پیش نسبت به انجام حملات تروریستی علیه موصل به بغداد هشدار داده بود اما مسوولان بغداد این مساله را جدی نگرفتند، هم‌چنین بغداد سعی می‌کند تا شکست‌هایش را با متهم کردن اقلیم بپوشاند.

بارزانی ادامه داد که اقلیم کردستان نمی‌تواند بپذیرد که تا ابد در آتش خشونت‌های مذهبی، اداره اشتباه، نقض قانون اساسی و اعمال کنترل مسوولان بغداد باشد.

انتهای پیام

کد N395578