رییس دیوان عالی کشور:

آمریکا و انگلیس آشکارا از اقدام وقیحانه صهیونیست‌ها حمایت می‌کنند

سیاسی

هیات عمومی کیفری اصراری دیوان عالی کشور به ریاست آیت‌الله احمد محسنی‌گرکانی و با حضور قضات عالی رتبه دیوان عالی تشکیل جلسه داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله احمد محسنی‌گرکانی بیان کرد: ماه رمضان دارای نکته‌ها و پیام‌هایی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم و آن اینکه ماه رمضان ماه تحول و تفکر است، ماه خودسازی از زشتی ها و بداخلاقی ها است و اولین پیام، هدایت مردم است. هدی للناس تابلوی ماه رمضان همه سوی بهشت است.

وی ادامه داد: دوم درک لیله القدر که یک کار مهمی است، انسان باید بداند این سه شب چقدر در زندگی او نقش مهمی دارد و باید از آن استفاده کند و سومین پیام، آمادگی برای مرگ است، سفر از این جهان به جهان دیگر و ورود به منزل خاکی، قبر و فشار قبر که پیامد بداخلاقی با خانواده و فرزندان است که باید انسان از بداخلاقی و فشار آوردن به خانواده خود و فرزندان خود به‌خاطر خدا و دوری از عذاب فشار قبر اجتناب کند.

وی پیام دیگر این ماه مبارک را زندگی در عالم برزخ عنوان و اضافه کرد: عالم برزخ یعنی تکلیف انسان در این مقطع مشخص نیست و انسان سرگردان است و نمی‌داند سرنوشت او چه می شود؟ و خوشا بحال کسانی که از این عالم برزخ به آسانی عبور کنند و همچنین وارد شدن به محشر و قیامت و رسیدگی به اعمال خوب و بد انسانهاست و آخرین پیام هم صبر و استقامت در مشکلات زندگی دنیا برای رسیدن به زندگی بی مشکل و سراسر کامیابی در بهشت و زندگی همیشگی در مهمان سرای الهی است.

رئیس هیات عمومی دیوان عالی کشور در بخش دیگری از سخنان خویش با مطرح کردن حوادث تلخ و رقت بار خبرهای منتشره در اخبار و جراید در خصوص کشتار بی‌رحمانه مسلمانان بیان کرد: بسیاری از بلاها و مصیبت‌های هولناک خون ریزی در کشورهای اسلامی، اسلام هراسی ریشه در اعمال خود ما مسلمان‌ها دارد. حوادث تلخ و خونین در غزه جلو چشم مسلمانان کشورهای اسلامی و کشورهای عربی خلیج فارس اتفاق می‌افتد همگی خاموش و بی تفاوت از کنار آن می گذرند. تهاجم وحشیانه اسرائیل به غزه و کشتار ده‌ها مردم بی دفاع و بی گناه که اغلب آنها کودکان مظلوم فلسطین بوده اند در حالی که صدای مدعیان حقوق بشر و شورای امنیت در نمی آید .

رئیس دیوان عالی اضافه کرد: آمریکا و انگلیس از چراغ سبز عبور کرده اند و رسماً و آشکارا از کشتار بی رحمانه و اقدام وقیحانه صهیونیست‌ها حمایت می کنند و در مقابل جنایات انحرافی داعش سکوت اختیار نموده اند. متاسفانه از زمامداران کشورهای اسلامی دست نشانده امریکا و اروپا حمایتی که دیده نمی شود بلکه پشتیبانی و حمایت های مالی به دشمنان اسلام هم می کنند.

محسنی‌گرکانی بیان کرد: این مصائبی است که علت آن عمل نکردن به کتاب آسمانی است. قرآن کریم می گوید ای مسلمانان از هم جدا نشوید پراکنده نباشید که خیلی از مسلمانها با تفرقه و با نامهربانی از هم جدا شدند. پیام کتاب آسمانی این است که با هرگونه تفرقه مبارزه کنید همگی در سایه رحمت و پرتو لطف الهی به ریسمان خدا محکم تمسک نمائید قرآن را کتاب زندگی و اخلاقی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خود بدانید که بر خلاف آن رفتار شد؛ لذا نتیجه عمل نکردن به مفاهیم قرآنی باعث بداخلاقی ها و بدحجابی ها می شود و قانون حجاب و عفاف با شعار درست نمی شود با تربیت و آموزش بانوان و دختران در کانونهای فرهنگی ممکن است به نتیجه برسد.

رئیس هیات عمومی دیوان عالی در اول جلسه ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله محمدی گیلانی را مجدداً به امت خداجو تسلیت و تعزیت عرض نموده و بیان کرد: آیت الله محمدی گیلانی که سالها در خدمت نظام و امام (ره) بوده از کسانی بود که در همان اول انقلاب به ندای حضرت امام (ره) درباره پیوستن و کمک‌های علمای اسلام به قوه قضائیه لبیک گفتند و با تمام وجود تا آخرین لحظه زندگی مدافع اسلام و انقلاب و امام و مقام معظم رهبری بودند که امیدواریم خداوند ایشان را در عالم حشر با اولیاء الهی و مقربان درگاه خود محشور نماید.

انتهای پیام

کد N394237