قاضی‌پور در تذکر شفاهی:

افطاری دستگاه‌های اجرایی از بیت‌المال حرام است

مجلس

افطاری دستگاه‌های اجرایی در برج میلاد از بیت‌المال توسط هر فردی حرام است و باید گفت که مجلس هم برای جلوگیری از هر گونه اسراف و در جهت اقتصاد مقاومتی هزینه مراسم افطاری خود با گروه‌ها و افراد مختلف را به امورات دیگر نظیر کمک به ایتام و آورگان فلسطین اختصاص داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه افطاری دستگاه‌های اجرایی از بیت‌المال حرام است، تاكید كرد: مجلس باید از بیت‌المال صیانت کرده و با اسراف در افطاری‌های دستگاه‌های اجرایی برخورد کند.

به گزارش ایلنا، نادر قاضی‌پور در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: به رئیس جمهور استخدام پیش دبستانی‌ها و شرکتی‌ها، استخدام قبول شدگان وزارت نفت و وزارت کشور تبدیل وضعیت مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای را تذکر می‌دهم.

وی ادامه داد: تعدادی از فقرا و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد از ثبت نام یارانه بازماندند دولت باید یک فرصت دیگر به این افراد بدهد تا آنها بتوانند از یارانه برای تامین هزینه‌های زندگی خود استفاده کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افطاری دستگاه‌های اجرایی در برج میلاد از بیت‌المال توسط هر فردی حرام است و باید گفت که مجلس هم برای جلوگیری از هر گونه اسراف و در جهت اقتصاد مقاومتی هزینه مراسم افطاری خود با گروه‌ها و افراد مختلف را به امورات دیگر نظیر کمک به ایتام و آورگان فلسطین اختصاص داد.

قاضی‌پور با بیان اینكه چرا در برج میلاد که افطاری برای هر فردی 150 تا 300 هزار تومان هزینه دارد، به هزار و 600 نفر از بیت‌المال در این مکان افطاری داده شد، اظهار داشت: تقاضا دارم که با این موضوع برخورد شود چرا که باید از بیت‌المال صیانت شود.

وی در ادامه گفت: هیات رئیسه امروز باید استیضاح وزیر نیرو را اعلام وصول کند.

باهنر در پاسخ به تذکر قاضی‌پور گفت: در پاسخ به اینکه چرا مجلس افطاری نداد باید گفت که این موضوع در هیات رئیسه مجلس مطرح و تصمیم گرفته شده که هزینه افطاری به مردم آواره غزه و فلسطین اختصاص پیدا کند.

کد N393753