گردان‌های قسام از پرواز موفقیت‌آمیز پهپاد خود بر فراز وزارت جنگ رژیم صهیونیستی خبر داد

غزه

گردان‌های عزالدین قسام که اخیرا اعلام کرده بود پهپادی را از غزه بر فراز آسمان اراضی اشغالی به پرواز درآورده است، در بیانیه‌ای جزئیات این پهپادها را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، در بیانیه گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس آمده است: گردان‌های عزالدین قسام توانستند پهپادهایی با نام "ابابیل 1" را بسازند که در اولین فعالیت خود، ماموریت جزئی را بر فراز ساختمان وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در تل‌آویو انجام داده است و این پهپادها می‌تواند چهار موشک زمین به هوا را حمل کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: گردان‌های قسام سه نمونه از این پهپادها را تولید کرده‌اند که شامل پهپاد اطلاعاتی "A1A"، پهپاد هجومی "B1A" و پهپاد هجومی – انتحاری "C1A" می‌شود.

در این بیانیه تاکید شده است: ماموریت هر پهپاد با ماموریت پهپاد دیگر فرق می‌کند و موفقیت چند تا از پهپادهای ما در اجرای ماموریت خود، گام مهمی برای ماست.

در این بیانیه آمده است: پرواز پهپادهای ما که موجب ایجاد رعب و وحشت در میان اسرائیلی شده در چارچوب جنگ "العصف الماکول" علیه اسرائیل صورت می‌گیرد که همواره می‌خواهد عزم و اراده مقاومت ما را بیازماید.

در ادامه این بیانیه آمده است که پهپادهای قسامی صبح امروز دوشنبه 3 مورد پرواز انجام دادند که ارتباط یکی از آنها در پرواز دوم و ارتباط دیگری در پرواز سوم قطع شد.

شاخه نظامی حماس خاطر نشان کرد: این نخستین باری نیست که پهپادهای ما برای انجام ماموریت در داخل خاک فلسطین اشغالی (اسرائیل) اعزام می شوند، اما این نخستین باری است که ما پروازهای آنها را علنا اعلام می کنیم و با افتخار تاکید می کنیم که این پهپادها در یکی از پروازهای خود بر فراز ساختمان وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در تل آویو به پرواز درآمدند.

گردان های قسام تصریح کرد: پرواز موفقیت آمیز پهپادهای ما در حالی صورت می گیرد که سامانه ها و رادارهای پیشرفته ای در آسمان رژیم صهیونیستی مستقر شده اند.

انتهای پیام

کد N393510