سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد

دو کلاهبرداری میلیاردی در جنوب کشور

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... سخنگوی قوه قضاییه از دو کلاهبرداری میلیاردی در جنوب کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای با اشاره به جمع شدن تعدادی از مال باختگان پرونده شرکت سایه‌گستران زندگی مقابل محل برگزاری نشست سخنگوی قوه قضاییه، گفت: من بارها عرض کرده‌ام که دستگاه قضایی نهایت سعی خود را می‌کند تا حقوق شکات را استیفا کند، ولی آحاد جامعه هم باید چشم و گوش خود را باز کنند و ببینند پول خود را با چه ضمانتی و در اختیار چه کسی قرار می‌دهند.

وی افزود: روز گذشته پرونده‌ای می‌خواندم که بر اساس آن در یکی از شهرهای جنوبی کشور یک آدم معمولی بدون هیچگونه پشتوانه و اعتباری از تعداد کثیری حدود 140 میلیارد تومان گرفته است با این عنوان که اگر پول خود را سه ماهه سپرده‌گذاری کنند صددرصد سود می‌گیرند، به سپرده گذاری شش ماهه 197 درصد، 9 ماهه 130 درصد، 18 ماهه 187 درصد و دو ساله 248 درصد ادعای پرداخت سود شده است.

محسنی‌اژه‌ای با طرح این سوال که آیا کسی با یک فعالیت اقتصادی سالم می‌تواند ظرف سه ماه صددرصد سود به سپرده‌گذار بدهد؟ افزود:‌ کسی که بدون هیچگونه مطالعه و تحقیقی پول خود را به این افراد می‌دهد پیداست که غفلت کرده است.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد:‌ فرد دیگری در همان شهر بدون هیچ پشتوانه‌ای از تعداد کثیری بیش از 64 میلیارد تومان گرفته است که بخشی از آن برگردانده شده ولی حدود 55 میلیارد تومان آن باقی مانده است. مقدار پولی که از این فرد مسدود شده و همچنین اموال شناسایی شده او به هیچ وجه به اندازه 55 میلیارد تومان نیست هر چند این فرد فعلا در بازداشت است.

به گزارش ایسنا، محسنی‌اژه‌ای در ابتدای این نشست با اشاره به ایام مبارک ماه رمضان، گفت: متاسفانه در این ایام در غزه بعضی کشورهای عربی و کشورهای غربی و سازمان‌های بین‌المللی در مقابل این جنایت بزرگ اسرائیل و حامیانش سکوت کرده‌اند و مردم مسلمان در آتش اسرائیل و حامیانش می‌سوزند.

وی افزود: ما این جنایت را محکوم می‌کنیم و حمایت خود را از هر جهت از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنیم و ان‌شاءالله که پایان این ظلم را به زودی با چشم خود ببینیم.

ادامه دارد ...

کد N392246