تماس تلفنی لاریجانی با تروئیکای بین‌المجالس اسلامی برای نجات غزه

مجلس

همه کشورها و ملت‌ها به ویژه دولت‌های مسلمان در قبال جنایات و قتل عام هولناکی که رژیم اشغالگر قدس انجام می‌دهد دارای مسئولیت هستند و باید با همفکری و هم‌اندیشی جلوی اقدامات سبعانه رژیم صهیونیستی گرفته شود.

رئیس مجلس در مکالمه تلفنی با رؤسای مجالس مالی و سودان، بر لزوم برگزاری نشست فوق العاده تروئیکای بین‌المجالس اسلامی برای بررسی فاجعه غزه تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر روز گذشته یکشنبه 22 تیر ماه در گفت‌وگوهای تلفنی جداگانه‌ای با ایساکا سیدیبه و عزالدین منصور رؤسای مجالس مالی و سودان به عنوان روسای فعلی و آتی اتحادیه روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) با اشاره به اوضاع وخیم انسانی در غزه به دنبال حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به این منطقه خواستار نشست فوق‌العاده تروئیکای بین‌المجالس اسلامی شد.

رئیس مجلس دراین گفت‌وگوها ضمن محکوم کردن سکوت نهادها و مجامع بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر در قبال جنایات ضد انسانی رژیم صهیونیستی و حمله به مناطق مسکونی، بیمارستان‌ها و مساجد در غزه که منجر به شهادت و زخمی شدن جمع زیادی از مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه اعم از زن، مرد، کودک و جوان شد، گفت: همه کشورها و ملت‌ها به ویژه دولت‌های مسلمان در قبال جنایات و قتل عام هولناکی که رژیم اشغالگر قدس انجام می‌دهد دارای مسئولیت هستند و باید با همفکری و هم‌اندیشی جلوی اقدامات سبعانه رژیم صهیونیستی گرفته شود.

وی با تأکید بر نقش مهم و مسئولیت مجالس کشورهای اسلامی در قبال اوضاع جاری سرزمین‌های اشغالی فلسطین و کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین توسط رژیم نژادپرست اسرائیل خواستار اتخاذ تمهیدات، اقدامات و تدابیر لازم از سوی پارلمان‌های اسلامی شد.

کد N392038