هاشمی رفسنجانی:‌داعش به دنبال از بین بردن آبروی اسلام است

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این‌که بین حادثه غزه و فعالیت گروهک تروریستی داعش در عراق رابطه‌ی تنگاتنگی وجود دارد، نقش صهیونیست‌ها را در هر دو مورد بسیار برجسته و پررنگ خواند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از کارکنان، اعضای هیأت مدیره و مدیران سازمان تأمین اجتماعی با تبریک ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: از خداوند می‌خواهم توفیق خودسازی و بهره‌مندی از ماه مبارک رمضان که در آن سفره بی‌پایان الهی‌اش در اختیار بشر گذاشته شده است به همگان اعطا کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سازمان تأمین اجتماعی را از جمله مهمترین خدمتگزار به طیف وسیعی از اقشار نیازمند کشور نام برد و افزود: از جمله کارهای بزرگ و قابل توجه جمهوری اسلامی ایران تأسیس سازمان تأمین اجتماعی برای دوران سخت بازنشستگی، بی‌سرپرستی، درمان و بیکاری است که نیروی کار، کارفرما ودولت در منابع مالی آن سهیم هستند.

وی به آسیب‌های وارده بر پیکر سازمان تأمین اجتماعی در دولتی که با شعار عدالت برسر کار آمد، اشاره و تصریح کرد: اگر به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کرد، معلوم نبود دچار چه سرنوشتی می شد و چطور باید احیا می‌شد.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به الکترونیکی شدن فرایند فعالیت‌ها در سازمان تأمین اجتماعی خاطر نشان کرد: اجرایی شدن فرآیند کارها منجر به بالا رفتن سرعت عمل گردید که نه تنها کارگشا بود، بلکه موجبات راحتی و آسایش ارباب رجوع و مخاطبان این سازمان را فراهم کرد.

وی از تلاش‌های دکتر نوربخش و همکاران در ترمیم بخش زیادی از آسیب‌ها تشکر کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این‌که انسان‌ها باید از زمان تولد تا آخر عمر خیالشان از تأمین ضرورت‌های زندگی همچون تغذیه، تحصیل، بهداشت و درمان و شغل آسوده باشد، گفت: سازمان تأمین اجتماعی وظیفه‌ی بزرگی در زمینه خدمت‌رسانی به مردم و تأمین مواردی که اشاره شد را برعهده گرفته است که امیدوارم همواره موفق باشد و لازم است برای این هدف و تأمین بیمه عمومی دولت و مجلس اقدام کنند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان حوادث تلخ و اندوهبار غزه گفت: اتفاقات اخیر نوار غزه تابلوی از بدترین خشونت‌ها و ظلم‌های صهیونیست‌هاست که لکه ننگ جدیدی در پرونده قدرت‌های بزرگ جهانی و سازمان ملل از خود برجای گذاشته است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به بمباران نقاط مختلف غزه توسط اسرائیل، تکرار حادثه خونین بار اخیر غزه در ماه مبارک رمضان و سکوت مجامع بین‌المللی را تأسف بار خواند و افزود: اسرائیل هراز چندگاهی با حمایت و کمک جریان تروریستی، سازمان ملل و آمریکا کما فی‌السابق مردم فلسطین را از وطن و سرزمین خود بیرون و آنها را آواره کشورهای همسایه، می‌کند.

هاشمی رفسنجانی همچنین طی سخنانی به جنایات گروه تکفیری در عراق اشاره کرد و گفت: اینها به خیال خودشان می‌خواهند اسلام ناب و خلافت جهانی اسلام را تأسیس کنند، اما در واقع به دنبال از بین بردن آبروی اسلام هستند، چرا که جهان رفتارهای آنان را به اسلام نسبت می دهند و در این میان رسانه‌های معاند خارجی از کردار و گفتار آنان در راستای اهداف خود سوء استفاده می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تفرقه را عامل اصلی پیشروی گروهک تروریستی در عراق خواند و افزود: همان‌طور که آیت‌الله العظمی سیستانی تأکید می‌کنند، همدلی و اتحاد دولت و مردم عراق در این زمینه راه‌گشا و زمینه‌ساز شکست و خروج نیروهای داعش وجدائی طلبان از عراق است.

وی با تأکید بر این‌که بین حادثه غزه و فعالیت گروهک تروریستی داعش در عراق رابطه‌ی تنگاتنگی وجود دارد، خاطر نشان کرد: در هر دو مورد نقش صهیونیست‌ها بسیار برجسته و پررنگ است و باید مواظب این‌گونه رفتارها که تهدیدی برای جهان اسلام به شمار می‌روند، باشیم.

هاشمی رفسنجانی تندروی و افراط را پایه اصلی تروریست‌ها برشمرد و گفت: وجود ژن‌های افراطی، عقده‌ها، اشتباهات و خیالات در نیروهای افراطی مانع بزرگی برای استقلال و قیام ملت‌هاست.

ایشان ادامه داد: تروریسم یک ضلع مثلث از سلطه-گری خارجی و استبداد داخلی است که نمی‌گذارد ملت‌ها آزاد باشند و در تبدیل بهار عربی به خزان عربی نقش بسزائی ایفا می‌کنند.

انتهای پیام

کد N388425