كنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با ایلنا:

رهبری مسئولان کشور را موظف به حمایت از دولت كردند

سیاست داخلی,كنعانی مقدم,انتخابات مجلس,حسینیان,دولت كریمه

برخی از جریانات سیاسی که خود را وابسته به ولایت و اصولگرایی می دانند هر از چند گاهی به بهانه نقد دولت، وارد مباحث اختلافی و ایجاد تنش در جامعه می‌شوند در حالیکه به این نکته توجه ندارند که اختلاف داخلی موجب سوء استفاده دشمن خواهد شد.

یك فعال سیاسی اصولگرا تاكید كرد: متاسفانه بحث دولت کریمه را پیش‌تر از زبان احمدی‌نژاد شنیده بودیم و این تصور غلطی بود که در اذهان مردم پیاده شد. دولت کریمه، دولت حضرت حجت(عج) است و این مسئله اساسا ربطی به دولت‌های سیاسی ندارد. امیدواریم منظور حسینیان نیز دولت امام زمان باشد نه دولتی از جنس احمدی‌نژاد؛ که اگر اینگونه باشد، باید نسبت به حال ایشان تاسف خورد.

حسین کنعانی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اظهارات اخیر رهبری در حمایت از دولت تدبیر و امید یادآور شد: خط مشی رهبری همواره حمایت از دولت ها بوده است این بار با توجه به شرایط منطقه و کشور و مذاکراتی که در حال انجام است، به نظر می‌رسد که حمایت رهبری از دولت یازدهم بیش از همه دولت‌ها بود.

وی افزود: باتوجه به اینکه مخاطبان فرمایشات رهبری مسئولین عالی رتبه کشور بودند، به نظر می‌رسید که فرمایشات رهبری تنها توصیه نبود؛ بلکه نوعی فرمان و دستور به مسئولان کشور در جهت حمایت از دولت بود.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: برخی از جریانات سیاسی که خود را وابسته به ولایت و اصولگرایی می دانند هر از چند گاهی به بهانه نقد دولت، وارد مباحث اختلافی و ایجاد تنش در جامعه می‌شوند در حالیکه به این نکته توجه ندارند که اختلاف داخلی موجب سوء استفاده دشمن خواهد شد.

وی با بیان اینکه دولت نیز باید حمایت محکم رهبری را پشتوانه خود قرار دهد، گفت: باید از این مباحث در زمینه اقتصاد مقاومتی و مذاکرات هسته‌ای استفاده کرد. جناح ها نیز اگر اعتقادی به ولایت دارند، باید از فرمان رهبری تبعیت کنند تا بتوانیم به سلامتی از بحران‌ها عبور کنیم.

دبیرکل حزب سبز ایران با اشاره به اظهارات اخیر روح الله حسینیان در مورد نقد مذاکرات هسته‌ای و مطرح کردن بحث دولت کریمه یادآور شد: متاسفانه برخی با توجه به نزدیک شدن به انتخابات در مجلس این فضاسازی را دنبال می‌کنند که بتوانند انتخاباتی زودرس را کلید بزنند در حالیکه این موضوع قطعا برای جامعه آسیب‌های فراوانی را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: متاسفانه بحث دولت کریمه را پیش‌تر از زبان احمدی‌نژاد شنیده بودیم و این تصور غلطی بود که در اذهان مردم پیاده شد. دولت کریمه، دولت حضرت حجت(عج) است و این مسئله اساسا ربطی به دولت‌های سیاسی ندارد. امیدواریم منظور حسینیان نیز دولت امام زمان باشد نه دولتی از جنس احمدی‌نژاد؛ که اگر اینگونه باشد، باید نسبت به حال ایشان تاسف خورد.

کد N387093