حداد عادل: خیلی پستی است اگر به خاطر شکست در انتخابات بخواهیم وزیر علوم را استیضاح کنیم

فارس نوشت:

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با تأکید بر اینکه با وزیر علوم دعوای شخصی نداریم بلکه از او می‌خواهیم کاری نکند حوادث 78 و 88 تکرار شود، گفت: جریان استیضاح جنگ قدرت نیست نظرات قانونی نمایندگان را دنبال می‌کنیم و یک ماه فرصت دادیم.
غلامعلی حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شب گذشته در جمع۶۰۰ تن از اساتید بسیجی دانشگاهی در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) گفت: دانشگاه‌ها وضع حساسی دارند، ‌ما با وزیر علوم دعوای شخصی نداریم و به شخصیت علمی وی احترام می گذاریم؛ انتظار ما از وزیر علوم در مجلس این است که کاری در وزارت علوم نشود که دوباره حوادث تلخ سال 78 و 88 تکرار بشود.

او ادامه داد: در سال 78 بنده در مجلس ششم و در صف اول مشاهده حوادث بودم در 18 تیر؛ سال 88 و آن فتنه را نیز همه به یاد داریم.

حدادعادل گفت: ما از رئیس‌جمهور که شعار اعتدال را عنوان کرده و از وزیر علوم درخواست‌مان در درجه اول این بوده و هست که آن آرامشی که مستلزم کار دانشگاهی است و رهبری در روز تنفیذ ریاست جمهوری گفتند و در هفته جاری نیز مطرح کردند، آن آرامش حفظ شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: ما به سراغ وزیر علوم نرفته‌ایم که از باند، جریان، جناح یا حزب ما رئیس دانشگاه بگذارند بلکه حرف ما این است کسانی که آزموده‌ شده‌اند و دیدیم چه کردند اینها را در دانشگاه مسلط نکنید البته وزیر علوم هم همیشه می‌گوید من نمی‌خواهم چنین کاری کنم اما تصور بسیاری از نمایندگان این نیست.

او با بیان اینکه داستان استیضاح علت اصلی‌اش همین است، ادامه داد: جنگ قدرت نیست؛ ما رسما در جلسه‌ای که با وزیر علوم داشتیم گفتیم که کسی در مجلس عقده استیضاح ندارد ما نمی‌خواهیم با استیضاح یک وزیر اثبات وجود کنیم.

حدادعادل با بیان اینکه اگر به این دلیل که در انتخابات شکست خورده‌ایم از این رو بخواهیم وزرا را استیضاح کنیم خیلی پستی به شمار می‌رود، گفت: حرف ما حرف انقلاب است؛ برای اینکه هم وزیر علوم فرصت بیشتری داشته باشد تا تقاضاهای استیضاح‌کنندگان را برآورده کند و هم در مجلس این امکان پیدا نشود که عده‌ای از نمایندگان در برابر عده‌ای دیگر قرار گیرند جلسه‌ای تشکیل و قرار شد که یک ماه فرصتی با حسن نیت دو طرف و به قصد حل مسئله داده شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت:‌ از رئیس مجلس هم خواسته شد تا یک ماه بعد این جلسه را تکرار کند و سنجشی صورت گیرد که آیا پیشرفتی حاصل شده و امیدی هست یا نه.

او گفت: هیچ کس در مجلس نماینده‌تر از کسی دیگر نیست؛ 10 نفر می‌توانند طبق آیین‌نامه هر وزیری را که خواستند استیضاح کنند اما این حقی که در آیین‌نامه است وقتی به نتیجه می‌رسد که هم سنجیده اعمال شود و هم مدیریت شود.

حدادعادل ادامه داد: اگر گاهی تغییری در برنامه داده شده و یا جلسه‌ای گذاشته می‌شود برای این است که کار منصفانه، خدایی، سنجیده و به جا و به موقع انجام شود.


17231

 

کد N387022