یک کارشناس امور قرآنی:

تعامل مسئولان و خانواده‌ها راهگشای ترویج قرآن کریم است

قرآن کريم,ماه رمضان

یک کارشناس امور قرآنی گفت: والدین تلاش کنند فرزندان خود را با قرآن کریم انس بدهند و شیوه‌های تربیتی خود را با قرآن کریم مطابقت بخشند که اگر چنین فرهنگی در جامعه توسعه پیدا کند بسیاری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها از میان خواهد رفت.

یک کارشناس امور قرآنی گفت: والدین تلاش کنند فرزندان خود را با قرآن کریم انس بدهند و شیوه‌های تربیتی خود را با قرآن کریم مطابقت بخشند که اگر چنین فرهنگی در جامعه توسعه پیدا کند بسیاری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها از میان خواهد رفت.

روح‌الله شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، با گرامیداشت ماه مبارک رمضان گفت: این ماه فرصتی مهم برای انس با قرآن کریم و بهره‌گیری از آیات ارزشمند آن است.

این کارشناس امور قرآنی افزود: انس با قرآن کریم اولین گام برای گرایش به فرهنگ قرآنی در زندگی و تحول در روش و سبک زندگی‌مان مطابق با فرامین این کتاب آسمانی است.

وی در مورد نقش مهم خانواده در تربیت فرزندان مطابق با قرآن کریم اظهار کرد: باید خانواده اهتمام ویژه‌ای در تربیت قرآنی فرزندان داشته باشد به خصوص در ماه مبارک رمضان، ماه خدا فرزندان خود را با قرآن کریم انس و الفت بدهیم.

شفیعی ادامه داد: اگر چه قرآن کتابی انسان ساز در همه دوران زندگی است اما در ماه مبارک رمضان، نگاه ویژه‌ای به این کتاب آسمانی می‌شود پس از این ماه خدا برای ترویج فرهنگ قرآنی استفاده کنیم و با تربیت قرآنی آنها را در مقابل هجمه‌ها و ناهنجاری‌ها بیمه سازیم.

وی یکی از اهداف استکبار را دور ساختن جوانان از قرآن دانست و خاطرنشان کرد: دشمن در تلاش است جوانان را از قرآن، این کتب انسان‌ساز و هدایت‌گر دور سازد زیرا با چنین حربه‌ای به راحتی زمینه انحراف و تحریف در جوانان مهیا می‌شود و در سایه انحراف جامعه به اهداف خود دست پیدا می‌کنند.

این کارشناس امور قرآنی یادآور شد: متاسفانه در جامعه گاه رسانه‌های بیگانه، فضای مجازی و ماهواره خود به عنوان ابزاری در تحریف و انحراف جوانان در خانه‌ها رسوخ پیدا می‌کند و خانواده‌ها توجهی به این مساله مهم ندارند که این ابزارها چه آسیبی به فرزندان وارد می‌سازند.

وی با ابراز خرسندی از رشد و تعالی قرآن کریم در طول انقلاب اسلامی در جامعه گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشد قابل توجهی در ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه داشتیم و محافل و کلاس‌های قرآنی رشد چشمگیری به خصوص برای کودکان و فرزندان داشت.

وی تعامل میان مسئولان فرهنگی و خانواده‌ها را راهگشای ترویج قرآن کریم دانست و گفت: اگر جلسات و محافل قرآنی در سطح کشور زیاد باشد اما خانواده‌ها نتوانند جوانان را به قرآن انس دهند و یا مسئولان فرهنگی نیز در این زمینه به آسیب شناسی و شناخت موانع نپردازند نمی‌توانیم در رسیدن به اهدافمان موفق باشیم.

انتهای پیام

کد N386653