گسترش حملات موشکی مقاومت/ لرزیدن تل‌آویو، حیفا، هرتزلیا و اسدود

سیاسی

با ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، گروه‌های مقاومت نیز حملات موشکی خود را به مناطق دوردست و حساس رژیم صهیونیستی گسترش داده‌اند که در پی آن تل‌آویو مجبور به تعطیلی موقت فرودگاه بن‌گوریون شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، در پی شلیک چهار موشک‌ گردان‌های عزالدین قسام به فرودگاه بن‌گوریون در تل آویو، فعالیت‌های این فرودگاه برای مدتی متوقف شد. چند شرکت هواپیمایی خارجی نیز پروازهای خود به این فرودگاه را لغو کرده‌اند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز با اعلام وقوع انفجاری قوی در "گوش دان" در تل‌آویو، تاکید کرد که فعالیت فرودگاه بن گوریون برای مدتی به طور کامل متوقف شده است.

همچنین با ادامه شلیک موشک از جانب گروه‌های فلسطینی صدای آژیرهای خطر در تل‌آویو، هرتزلیا، اسدود و مناطق جنوب و مرکز اراضی اشغالی به صدا درآمد.

گردان‌های عزالدین قسام اعلام کرد که موشک‌هایی به شهر حیفا و کرمل در شمال اراضی اشغالی شلیک کرده است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اذعان کرده‌اند که یک فروند موشک در حیفا سقوط کرده و کارخانه‌ای در بیتاح تیکفا نیز هدف حمله موشکی حماس قرار گرفته و طعمه حریق شده است.

گردان‌های عزالدین قسام همچنین اعلام کردند که یک موشک در نزدیکی ساختمان کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) به زمین اصابت کرده است.

همچنین در حملات گردان‌های عزالدین قسام به شهر اسدود، در پنجشنبه شب یک شهرک‌نشین اسرائیلی کشته شد. تا کنون نیز بر اثر شلیک موشک‌های گردان‌های عزالدین قسام، 32 شهرک نشین زخمی شدند.

از سوی دیگر، در پی حملات امروز (جمعه) رژیم صهیونیستی به نوار غزه، دو فلسطینی دیگر به شهادت رسیدند. و به این ترتیب شمار شهدا به 100 تن رسید.

انتهای پیام

کد N386071