بیانیه وزارت خارجه امریکا : جان کری در راه وین

ایران,مذاکرات

تهران ، ایرانا - وزارت امورخارجه امریکا روز پنجشنبه اعلام کرد : جان کری آخر هفته جاری به وین خواهد رفت تا میزان تمایل ایران برای نیل به یک توافق نهایی را مورد ارزیابی قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، حصول توافق نهایی به تحریمهای اعمال شده علیه ایران در ازای مهار برنامه هسته ای این کشور پایان خواهد داد.

ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه امریکا در بیانیه ای گفت : وزیر خارجه میزان تمایل ایران را برای برداشتن گامهای معتبر و قابل تایید به عنوان پشتوانه اظهارات علنی اش در مورد ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ایش را مورد سنجش قرار خواهد داد.

وی افزود : وزیر خارجه خواهد دید که آیا می توان پیشرفتی در مورد مسائلی داشت که شکافهای قابل ملاحظه ای در مورد آن باقی مانده است و علاوه بر این تمایل ایران را در مورد یک رشته گزینه های تعیین کننده در میز مذاکره مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

شش قدرت جهان ضرب الاجل بیستم ژوئیه برای توافق نهایی را پیش رو دارند هرچند که فرض بر این است که امکان تمدید آن وجود دارد.

هارف گفت : وزیران خارجه انگلیس ، فرانسه ، آلمان ، روسیه و چین در صورتی که برنامه های کاری آنها اجازه دهد به همتاهای امریکایی و ایرانی خود در کنار کاترین آشتون مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا خواهند پیوست .

مترجمام 1403 ** 1917
کد N385284