نامه ظریف خطاب به دبیر کل‌های سه سازمان بین‌المللی: جنایات رژیم صهیونیستی را متوقف کنید

مهر نوشت:

در پی حملات بی‌رحمانه و ددمنشانه ر‍زیم صهیونیستی به ساکنان بی‌دفاع غزه، وزیر امور وزیر امور خارجه کشورمان با ارسال نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد، دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی و دبیرکل اتحادیه عرب خواستاراقدام قاطع این مجامع برای توقف جنایات شد.

بر اساس این گزارش متن نامه ظریف به شرح ذیل است :

بسمه تعالی

جناب آقای بان کی مون
دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

جناب آقای ایاد مدنی
دبیر کل محترم سازمان همکاری‌های اسلامی

جناب آقای نبیل العربی
دبیر کل محترم اتحادیه عرب

سلام علیکم
چنانچه مستحضر هستید رژیم صهیونیستی ظرف هفته‌های اخیر مبادرت به تجاوزات گسترده به مناطق فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه از جمله دستگیری گسترده صدها فلسطینی و حملات هوایی به مناطق مسکونی فلسطینیان نموده است. این موج از اقدامات ظرف روزهای گذشته با تهاجم گسترده نظامی به نوار غزه و حملات هوایی، توپخانه‌ای و دریایی به مناطق مختلف نوار غزه و بمباران منازل مسکونی و کشتار هدفمند و سازمان‌یافته غیر نظامیان از جمله زنان و کودکان و حتی حمله به خبرنگاران که تا کنون به کشته شدن ده‌ها فلسطینی و زخمی شدن صدها تن انجامیده است، وضعیت بسیار نگران کننده و فاجعه‌آمیزی را به وجود آورده است.

عالیجناب

ادامه این روند به ویژه در شرایط تداوم محاصره ظالمانه نوار غزه و کمبود شدید امکانات پزشکی برای مداوای مجروحان و عدم امکان ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به نوار غزه، به وقوع یک فاجعه بزرگ انسانی منجر و قطعا صلح و امنیت منطقه را با خطر جدی مواجه خواهد نمود. بی شک محکومیت آشکار جنایات رژیم صهیونیستی علیه مناطق فلسطینی و جلوگیری از ادامه حملات این رژیم، مسئولیت همه نهادها و مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی است. لذا از جنابعالی درخواست می‌نمایم در راستای انجام وظایف قانونی و انسانی خود، مساعی خود را برای جلوگیری از اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و کشتار مردم مظلوم فلسطین به کار بندید.

در پایان موفقیت و سربلندی جنابعالی را از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

محمدجواد ظریف
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

 

503

کد N385179