عضو هیات علمی جامعه‌المصطفی:

تکفیری‌ها و داعش بویی از تفکرات اسلامی نبرده‌اند

سیاسی

عضو هیات علمی جامعه‌المصطفی عنوان کرد: تکفیری، داعش و وهابیت بویی از تفکرات اسلامی نبرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی در جمع زائران و روزه‌دارای در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با تفسیر سوره حدید گفت: سوره حدید از سوره‌های مسبحات به شمار می رود که با سبح آغاز می شود.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی افزود: در سوره حدید آیه‌ای وجود دارد که ثواب تلاوتش از هزار آیه بیشتر می باشد و در آن تسبیح خدای متعال ذکر شده همچنین سبح به معنای تسبیح خداوند از چنان عظمتی برخوردار است که 16 بار خطاب به پیامبر (ص) در قرآن کریم آمده است.

وی در باره معنای تسبیح گفتن عنوان کرد: تسبیح یعنی خداوند بی نقص و منزه است یعنی در زندگی باور داشته باشیم که خداوند از هر نقص و عیبی منزه می باشد، پس نباید گمان بد به خدا ببریم و در حکمتش تردید کنیم.

رفیعی خاطرنشان کرد: طبق روایات خداوند در قرآن کریم 99 بار اسم خود را ذکر کرده است که اگر با این اسامی حاجات خود را بخوانیم مستجاب می شود، البته معنای خواندن این اسامی برای حاجات به معنای باور قلبی انسان به اوصاف و اسامی خداوند است.

وی درباره اسامی خداوند در سوره حدید بیان کرد: در سوره حدید 20 اوصاف مهم خداوند ذکر شده است که طبق نظر مفسرین از بی نظیر ترین آیات در بیان اوصاف الهی است که در این آیات کلماتی همچون عزیز، حکیم و مالک و ...از جمله این اوصاف است.

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: اوصاف الهی برای آن است که خداوند را به خوبی بشناسیم و بدانیم که شناخت خداوند راههای مختلفی دارد که مهم ترین ان شناخت خداوند از طریق عظمت اوست.

رفیعی ادامه داد: باید با خودشناسی به خداشناسی برسیم و از روی آثار و نشانه‌های خدا در عالم خلقت و گفته‌های اهل بیت(ع) به این شناخت دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه مکتب تشیع یکی از مهم ترین مکاتب توحیدی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه متحجرین بی دین و خائن همچون تکفیری ها، داعش، سلفی ها و وهابیت با تفکرات خود شیعه را متهم می کنند، در حالی که موحدترین مکتب، تشیع است و به توحید در این مکتب بزرگ افتخار می کنیم.

رفیعی اظهار کرد: این گروه همچون خوارج نهروان با سنگدلی به دور از ادبیات اسلام می باشند و امیدواریم این گروه سنگدل ریشه کن شود؛ چرا که در چه تفکرات پستی گرفتار شده‌اند و بدون هیچ گناهی فرزند سه ساله را پس از ذبح پدر و مادرش، سر می برند.

وی تاکید کرد: این گروه تفکرات شیعی و کتاب های ما را ببینند، چرا با جنایت های خود دنیا را نسبت به اسلام بدبین می کنند و در حقیقت تکفیری ها بویی از تفکرات اسلامی نبرده‌اند.

انتهای پیام

کد N385058