ادعای رسانه ترکیه ای: سوخت جت های اسراییلی از ترکیه ارسال می شود

نوار غزه,ترکیه اسراییل

آنکارا – ایرنا – شبکه خبری ˈسمان یولوˈ که از رسانه های مخالف دولت آنکارا به شمار می رود، روز پنجشنبه با برجسته سازی ادعاهای ارسال سوخت از بنادر ترکیه برای جنگنده های رژیم صهیونیستی که عملیات خونینی را علیه مردم غزه دنبال می کنند، خواستار پاسخگویی مقامات رسمی آنکارا شد.

به گزارش ایرنا، در این خبر آمده است: ادعای ارسال سوخت جنگنده های اسراییلی از بنادر ترکیه در شرق دریای مدیترانه در شماره روز پنجشنبه روزنامه مخالف ˈآیدینلیکˈ مطرح شده است.

این روزنامه نوشته است سوخت مورد استفاده جنگنده های اسراییلی که سرگرم بمباران شدید نوار غزه هستند از بنادر ˈمرسینˈ و ˈاسکندرونˈ ترکیه به بندر حیفا در سرزمینهای اشغالی منتقل می شود.

سمان یولو نوشته است اگر این ادعاها صحت داشته باشد، ترکیه به طور غیرمستقیم پشتیبانی عملیات خونین اسراییل علیه مردم غزه را به عهده گرفته است و گرنه باید مقامات رسمی ترکیه در این زمینه توضیح لازم را بدهند.

بنابر این ادعا سوخت مورد نیاز جنگنده های اسراییلی از این بنادر توسط کشتی های شرکت یونانی موسوم به ˈ Angora İnvestment Trust İNCˈ حامل پرچم کشور جزیره ای ˈمالتˈ به حیفا منتقل می شود. نفتکش این شرکت از سوم ژوئن (13 خرداد) گذشته تاکنون هفت سفر در مسیر بندر اسکندرون – حیفا انجام داده است.

رسانه های ترکیه گزارش داده اند در حملات فشرده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، تاکنون 75 فلسطینی از جمله شمار زیادی از کودکان جان خودرا از دست داده اند.

وزارت امور خارجه ترکیه با صدور اطلاعیه ای خواسته است رژیم صهیونیستی از مجازات دسته جمعی فلسطینیان به بهانه کشته شدن سه جوان صهیونیست در شهرک های یهودی نشین دست بردارد.

خاورم/2011**1479
کد N385008