آخرین اخبار از فلسطین/ اصابت دو موشک نزدیک تاسیسات هسته‌ای "دیمونا"

ایسنا نوشت:

با ادامه جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، وزیر اطلاعات این رژیم از احتمال آغاز حمله زمینی به غزه خبر داده و این درحالی است که با بمباران‌های 24 ساعت گذشته شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی از مرز 75 تن گذشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، یووال اشتاینتیز، وزیر اطلاعات و امور استراتژیک رژیم صهیونیستی تاکید کرد : اشغال نوار غزه احتمالا امری ضروری بوده و دلیل ادامه روند محاصره این منطقه نیز پرتاب موشک‌ از سوی این منطقه به سمت اراضی اشغالی است. 9 سال پیش تصمیم گرفتیم که از نوار غزه عقب نشینی کرده و آن را به مقامات فلسطینی واگذار کنیم. در همین راستا محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین متعهد شد تا به محض عقب نشینی ارتش اسرائیل از نوار غزه هیچ گونه موشکی از این منطقه به سمت اسرائیل پرتاب نخواهد شد اما از آن زمان تاکنون 11 هزار و 700 موشک به اسرائیل پرتاب شده است.

وی افزود: تنها دلیل محاصره نوار غزه عقب نشینی ما از این نوار تحت شرایطی بود که فلسطینیان خلع سلاح شوند اما از آن به بعد هزاران موشک به سمت اسرائیل پرتاب شده است. بنابراین لازم است ما در این شرایط از ملت خود حمایت کنیم.

این سخنان درحالی ایراد می‌شود که شمار شهدای حملات هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون به 76 شهید و 535 زخمی رسیده است.

از سوی دیگر شیمون پرز، رئیس سابق رژیم صهیونیستی اعلام کرد ،در صورتی که حماس حملات موشکی خود از سوی نوار غزه به سمت اراضی اسرائیل را متوقف نکند حملات نظامی زمانی علیه این منطقه آغاز خواهد شد.

وی افزود: اسرائیل بارها به حماس هشدار داده و ضرب الاجلی را برای پایان دادن به حملات موشکی خود تعیین کرده بود اما این اقدامات نه تنها پایان نیافت بلکه تا دیگر مناطق گسترش یافت.

وی همچنین جنبش حماس را به ارتکاب "جنایاتی" از جمله هدف قرار دادن مجتمع‌های مسکونی رژیم صهیونیستی و استفاده از غیرنظامیان نوار غزه به عنوان سپرهای انسانی متهم کرد.

درهمین راستا گردان‌های القسام اعلام کردند که با پرتاب سه موشک شهر "دیمونا" در "النقب" را هدف قرار داده است.علاوه بر آن منطقه صهیونیست نشین "نتیفوت" را توسط 10 فروند موشگ گراد هدف حمله قرار دادند.

این گردانها همچنین اعلام کردند که برای اولین بار فرودگاه نظامی رژیم صهیونیستی "ریمون" را که در 70 کیلومتری نوار غزه است با پرتاب دو فروند موشک M75 بمباران کردند.

گردان‌های شهید ابوعلی مصطفی نیز منطقه "سدیروت" و "زیکیم" را با با پرتاب 4 موشک بمباران کردند.

پیشتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرده بود که این رژیم حملات خود را علیه حماس و دیگر تشکیلات فعال در نوار غزه گسترش می‌دهد.

یک منبع اسرائیلی نیز عنوان داشت که تا زمان اتخاذ تصمیمی مبنی بر حمله زمینی به نوار غزه امکان تمدید عملیات نظامی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه وجود خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: ما اهداف مختلفی را برای خود تعیین کرده‌ایم که می‌توانیم آن‌ها را هوایی مورد هدف قرار دهیم.

اتخاذ تصمیمی در خصوص عملیات زمینی در نوار غزه به دو یا سه روز زمان احتیاج دارد.

این در حالی است که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده که آمادگی‌ها برای حمله زمینی به نوار غزه در مراحل نهایی خود قرار دارد.

منابع ارتش رژیم صهیونیستی عنوان داشتند که موشک‌های پرتاب شده از سوی نوار غزه در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای دیمونای اسرائیل واقع در صحرای نقب اصابت کرده است.

این منابع در ادامه افزودند که 48 فروند موشک روز چهارشنبه مناطق مختلف در اراضی اشغالی را مورد هدف قرار داده و سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین توانسته فقط 14 موشک را هدف قرار دهد.

موشک‌های مقاومت فلسطین همچنین مناطق مختلف در نزدیکی تل آویو از جمله شهرک زخرون یعقوب واقع در 115 کیلومتری شمال غزه را مورد هدف قرار دهد. این منطقه دورترین منطقه‌ای است که موشک‌های مقاومت توانسته آن را مورد هدف قرار دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی هم‌چنین اعلام کرد که 20 هزار سرباز ذخیره خود را برای آمادگی برای حمله زمینی به نوار غزه فراخوانده است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز گزارش داد که 5 میلیون اسرائیلی در تیررس موشک‌های مقاومت فلسطین قرار دارند.

5252

کد N384820