آیت الله هاشمی:

اگر جوانان نشاط نداشته باشند، استعدادهای آنان به درستی رشد نمی‌کند

سیاست داخلی

در آغاز این دیدار هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی كشور گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان ارائه كرد و همزمان با اذان مغرب، نماز جماعت به امامت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اقامه شد.

جمعی از كودكان و نوجوانان دختر و پسر تحت پوشش سازمان بهزیستی كشور شب گذشته افطار یازدهمین روز ماه مبارك رمضان را میهمان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بودند.
به گزارش ایلنا، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، قبل از افطار طی سخنانی، كودكان و نوجوانان را گل‌های سرسبد زندگی خواند و گفت: همین جوانان در آینده شخصیت‌های علمی، فنی، دینی، سیاسی و اجتماعی كشور خواهند بود.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تشكر از خانواده‌هایی كه فرزندانی را برای سرپرستی می‌پذیرند و مثل فرزندان خود پرورش می‌دهند، گفت: این كار اجری مضاعف در درگاه الهی دارد.
وی تنظیم برنامه‌های درسی و تربیتی برای این كودكان را مهم و برای آینده آنها و كشور، سرنوشت ساز خواند و گفت: نباید بگذاریم عمر عزیز این كودكان به بطالت بگذرد و توجه به تربیت آنها، یك امر زیربنایی فرهنگی برای آینده كشور است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری سازماندهی بهزیستی‌ها در كشورهای مختلف برای رسیدگی به امور نیازمندان گفت: جمهوری اسلامی ایران به خاطر مسایل دینی و ملی، وظیفه خویش می‌داند كه بر اساس اهداف مقدس بهزیستی، از كودكانی كه به هر دلیلی بی‌سرپرست شده‌اند، نگه داری نماید.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با ابراز خرسندی از دیدن چهره‌های شاد و بشاش كودكان، گفت: براساس اصول روانشناسی اگر كودكان و جوانان نشاط نداشته باشند، استعدادهای آنها به درستی رشد نمی‌كند.
در آغاز این دیدار هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی كشور گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان ارائه كرد و همزمان با اذان مغرب، نماز جماعت به امامت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اقامه شد.
در پایان این مراسم فرزندان خردسال دختر خانواده سازمان بهزیستی، گرداگرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حلقه زدند و در فضایی صمیمی و عاطفی مشكلات و مسائل خود را با ایشان در میان گذاشتند. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با دقت به سخنان و درد دل‌های كودكان بهزیستی گوش فرا داد و لحظاتی با آنان سخن گفت و برای رفع مشكلات آنان به مسؤولان بهزیستی توصیه‌هایی ارائه كرد.

 

کد N384763