میستورا، فرستاده جدید سازمان ملل در سوریه

استفان دی میستورا، معاون پیشین وزیر امور خارجه ایتالیا، فرستاده جدید سازمان ملل متحد در سوریه شد تا به این ترتیب وظیفه اخضر ابراهیمی را به عهده بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دیپلمات‌های سازمان ملل متحد اعلام کردند که استفان دی میستورا جای اخضر ابراهیمی، نماینده پیشین سازمان‌ملل متحد در امور سوریه را می‌گیرد. ابراهیمی در ماه مه سال جاری میلادی از سمت خود استعفا کرد.

قرار است بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، به طور رسمی این تصمیم را تایید کند. دبیر کل سازمان ملل متحد در مقاله‌ای برای روزنامه آلمانی فرانکفورتر آلگماینه پیشنهاد کرده بود که برای دنبال کردن اوضاع جاری در سوریه فرستاده ویژه جدیدی به این کشور اعزام شود.

به گزارش دویچه وله، منابع سازمان ملل متحد گفتند میستورا در پست ویژه‌اش تنها سازمان ملل متحد را در سوریه نمایندگی خواهد کرد. اخضر ابراهیمی، نماینده پیشین سازمان‌ملل متحد، هم این سازمان جهانی و هم اتحادیه عرب را در سوریه نمایندگی می‌کرد. گفته می‌شود میستورا قرار است معاونی عرب داشته باشد.

استفان دی میستورا، معاون پیشین وزیر امور خارجه ایتالیا، سال‌هاست در خدمت سازمان ملل متحد قرار دارد. او مادری سوئدی و پدری ایتالیایی دارد. میستورا در گذشته نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان و عراق بوده است.

انتهای پیام

کد N384256