سنای آمریکا لایحه امنیت سایبری را تصویب کرد

کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا لایحه امنیت سایبری را تصویب کرد که به گفته حامیان آزادی مدنی به آژانس امنیت ملی آمریکا این امکان را می‌دهد تا دسترسی گسترده بر داده‌های شهروندان آمریکایی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه گاردین، ناظران می‌گویند این لایحه که با 12 رای مثبت در مقابل سه رای منفی در نشستی غیرعلنی در کمیته اطلاعات سنای آمریکا تصویب شد برای تصویب نهایی باید مسیر طولانی را بپیماید. با این حال حامیان آزادی مدنی بیم آن را دارند که این لایحه باعث شود تا آژانس امنیت ملی آمریکا قدرت زیادی را در کنترل داده‌های اینترنتی و شنود مکالمات تلفنی شهروندان آمریکایی کسب کند و بر حریم خصوصی افراد تسلط کامل بیابد.

پیش نویس این لایحه اواسط ژوئن سال جاری میلادی منتشر شد و طی آن به آژانس‌های اطلاعات دولت واشنگتن این اجازه را می‌دهد تا اطلاعات را برای اهداف امنیت سایبری به شراکت گذاشته و استفاده کنند.

دایان فاینشتاین، سناتور دموکرات از ایالت کالیفرنیا در این باره گفت: ما برای تقویت شبکه اطلاعاتی مان، بخش خصوصی و دولتی نیازمند به شراکت گذاشتن اطلاعات درباره حملاتی هستیم که با آن‌ها مواجهیم. این لایحه به ما این امکان را می‌دهد تا از طریق یک روند کاملا داوطلبانه و با اقدامات کاملا خاص و ویژه از اطلاعات شخصی حفاظت کنیم.

با این حال گابریل روتمن، دادستان اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا گفت: این لایحه شامل کنترل تمام اطلاعات است و باعث نگرانی در جامعه آمریکا می‌شود.

انتهای پیام

کد N384061