پیام تسلیت شورای نگهبان به مناسبت درگذشت آیت الله محمدی گیلانی

سیاست داخلی

این فقیه گرانقدر پس از پیروزی انقلاب همواره در کنار حضرت امام (ره) حضور داشتند و با پذیرفتن مسئولیت های متعدد از جمله عضویت در شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری و نیز ریاست دادگاه انقلاب، خدمات شایانی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه کردند.

شورای نگهبان در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت آیت الله گیلانی آورده است: این فقیه گرانقدر پس از پیروزی انقلاب همواره در کنار حضرت امام (ره) حضور داشتند و با پذیرفتن مسئولیت های متعدد از جمله عضویت در شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری خدمات شایانی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه کردند.

به گزارش ایلنا، در پیام این شورا آمده است: درگذشت فقیه و عالم فرهیخته حضرت آیت الله محمد محمدی گیلانی موجب تأثر و تألم فراوان گردید. حضرت آیت الله محمدی گیلانی از شاگردان حضرت امام خمینی (ره) و از یاران صدیق ایشان و از مبارزان پیشگام علیه نظام طاغوتی پهلوی بودند.

این پیام می افزاید: این فقیه گرانقدر پس از پیروزی انقلاب همواره در کنار حضرت امام (ره) حضور داشتند و با پذیرفتن مسئولیت های متعدد از جمله عضویت در شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری و نیز ریاست دادگاه انقلاب، خدمات شایانی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه کردند.

در ادامه پیام آمده است: شورای نگهبان ضایعه درگذشت این فقیه و عالم ربانی را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، حوزه های علمیه، تمام ارادتمندان و بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده و برای آن عالم فقید از بارگاه خداوند متعال علو درجات را مسئلت دارد.

آیت الله محمد محمدی گیلانی که از 30 اردیبهشت ماه سال جاری به دلیل مشکل ریوی در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود، شب گذشته دارفانی را وداع گفت.

سیام**م.ش**1449

کد N383984