شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درگذشت آیت‌الله گیلانی را تسلیت گفت

سیاست داخلی

مرحوم مغفور آیت‌الله محمدی گیلانی از شاگردان برجسته و مبارز حضرات آیات عظام بروجردی، علامه طباطبایی و امام خمینی(أعلی‌الله مقامه الشریف) بودند و عمر شریف خود را در راه درس و بحث، تدوین کتب دینی و تدریس علوم و معارف اسلامی و تربیت شاگردانی چند گماشتند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای درگذشت آیت‌الله محمد محمدی گیلانی را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت ارتحال آیت‌الله محمد محمدی گیلانی عضو مجلس خبرگان رهبری با صدور اطلاعیه‌ای این ضایعه را به مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه، آیات عظام، روحانیت معظم و عموم مردم ایران اسلامی به ویژه به مردم شهید پرور گیلان و بیت مکرم ایشان تسلیت گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

«انالله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت عالم متقی و مجاهد حضرت آیت‌الله حاج شیخ محمد محمدی گیلانی (رحمه‌الله علیه) از یاران دیرین انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و رهبری مدظله‌ العالی، موجب تأسف و تأثر فراوان شد. ایشان از پیشگامان و مبارزان انقلاب اسلامی و از یاران متعهد و نزدیک حضرت امام(ره) و یاور مقام معظم رهبری بودند که سالیان متمادی در کسوت‌ها و مسئولیت‌های مختلف و خطیری از جمله: رئیس دادگاه انقلاب اسلامی، رئیس دیوان عالی کشور، نماینده مجلس خبرگان رهبری، عضو مجلس تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان به انقلاب، نظام، رهبری و مردم خدمت کردند.

مرحوم مغفور آیت‌الله محمدی گیلانی از شاگردان برجسته و مبارز حضرات آیات عظام بروجردی، علامه طباطبایی و امام خمینی(أعلی‌الله مقامه الشریف) بودند و عمر شریف خود را در راه درس و بحث، تدوین کتب دینی و تدریس علوم و معارف اسلامی و تربیت شاگردانی چند گماشتند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای علو درجات آن فقید عالیقدر از درگاه ایزد منان رحمت و مغفرت واسعه الهی و برای سایر بازماندگان و شاگردان و بیت مکرم ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌کند و از همه مردم روزه‌دار، مؤمن و انقلابی ایران اسلامی به‌ویژه مردم شریف و قدرشناس تهران دعوت می‌کند تا فردا صبح (پنج‌شنبه 19تیر ماه 1393 از ساعت 9:30 صبح) در مراسم تشییع پیکر آن عالم فقید جلیل‌القدر که در مقابل مدرسه عالی شهید مطهری (میدان بهارستان تهران) منعقد می‌گردد، حضور گسترده داشته باشند.

در ضمن پیکر آن فقید سعید پس از برگزاری مراسم تشییع در تهران، برای تدفین به شهر مقدس قم منتقل خواهد شد و مجلس بزرگداشت آن مرحوم نیز روز شنبه 21 تیر ماه 1393 از ساعت 10:30 صبح الی 12:30 در مسجد ارک تهران (واقع در میدان پانزدهم خرداد) منعقد می‌باشد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با عرض تسلیت مجدد این ضایعه تأسف‌بار، از ملت بزرگ، انقلابی و روزه‌دار ایران اسلامی دعوت می‌کند تا با حضور گسترده و معنوی خود در مراسم‌ های ختم و بزرگداشت حضرت‌آیت‌الله محمدی گیلانی ضمن دعای خیر و برکت و رحمت برای علو روح آن عالم فقید از سال‌ها مجاهدت و خدمات ارزشمند ایشان تجلیل و قدردانی کنند.»

کد N383962

خواندنی از سراسر وب