راه‌اندازی سامانه نظرات شورای نگهبان در سایت پژوهشکده

شوراي نگهبان

با توجه به نیاز جامعه علمی و دستگاه‌های اجرایی و به منظور فراهم کردن امکان بهره‌مندی افراد مختلف از نظرات شورای نگهبان، پژوهشکده شورای نگهبان اقدام به راه‌اندازی سامانه نظرات شورای نگهبان در سایت خود کرده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این سامانه شامل متن مصوبه مجلس شورای اسلامی و اساسنامه‌های دولت، نظر مجمع مشورتی حقوقی (مشاوران حقوقی شورای نگهبان)، نظر مجمع مشورتی فقهی (مشاوران و کارشناسان فقهی شورای نگهبان)، جدول تطبیقی (که در خصوص مصوبات اصلاحی است)، نظرات استدلالی شورای نگهبان (استدلال های مستخرج از مشروح مذاکرات شورای نگهبان) و تمام مراحلی که مربوط به قانونی شدن یک مصوبه تا زمان «ابلاغ قانون به دولت» است، می‌باشد.

در حال حاضر نظرات مذکور از ابتدای سال 1392 تا به امروز برای علاقه‌مندان قابل دسترسی است که به مرور زمان سال‌های قبل نیز به این سامانه اضافه می‌شود.

ویژگی مهم این سامانه قابلیت جستجو در عناوین مصوبات است که مراجعه‌کننده می تواند با جستجوی قسمتی از عنوان مصوبه مورد نظر خود، تمام اسناد مذکور را به صورت فایل PDF رؤیت نماید.

این نظرات در حال حاضر در دو شاخه «مصوبات مجلس شورای اسلامی» و «اساسنامه‌های دولت» قابل استفاده است که در آینده قسمت‌های دیگر آن نیز توسط پژوهشکده شورای نگهبان تکمیل خواهد شد.

دسترسی به این سامانه از قسمت «نظرات شورای نگهبان» در صفحه اصلی سایت پژوهشکده امکان‌پذیر است.

انتهای پیام

کد N383845