تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

سیاسی

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی از سوی هیأت رئیسه قرائت شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این تذکرات به شرح زیر است:

حمید رسایی نماینده مردم تهران به وزیر کشور: علت عدم شماره‌گذاری برخی از خودروها توسط پلیس راهور برخلاف قانون.

علیرضا محجوب، نادر قاضی‌پور، حسین سبحانی‌نیا نمایندگان تهران، ارومیه و نیشابور در تذکری به وزیر صنعت: صدور دستور پرداخت حقوق بازرسان وزارت صنعت.

ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان به وزیر دادگستری: پیگیری ایجاد سامانه‌های الکترونیکی برای اجرای محکومیت‌های حبس و قرارهای تأمینی در برنامه ششم و همچنین در تذکری به رئیس‌جمهور: خواستار پیگیری اطلاعات زیست‌محیطی کشور در سطوح مختلف منطقه‌ای، استانی و ملی در برنامه ششم توسعه.

محمد مهدی ‌زاهدی نماینده مردم کرمان به وزیر اقتصاد: علت عدم اعطای وام ازدواج از سوی بانک‌های عامل، به وزیر راه و شهرسازی: لزوم افزایش میزان وام مسکن مهر و آزادسازی تسهیلات مسکن مهر توسط بانک مسکن.

نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران به وزیر راه و شهرسازی: علت تأخیر هواپیماها در فرودگاه‌های مختلف کشور و عدم پذیرایی مناسب در هنگام سحری و افطار.

عطاءالله سلطانی صبور نماینده مردم رزن به رئیس‌ جمهور: بررسی علت افزایش بی‌رویه و تبعیض‌آمیز حقوق بعضی از وزارتخانه‌ها.

علیرضا محجوب، نادر قاضی‌پور و حسین سبحانی‌نیا نمایندگان تهران، ارومیه و نیشابور به وزیر نفت: تسریع در تعیین ‌تکلیف نتایج آزمون استخدامی اردیبهشت سال 92 وزارت نفت با توجه به شرکت حدود 100 هزار نفر در این آزمون.

نادر قاضی‌پور و حسین سبحانی‌نیا نمایندگان ارومیه و نیشابور به وزرای جهاد کشاورزی و کشور: تسریع در استخدام ناظران گندم، به رئیس ‌جمهور: تسریع در برگزاری آزمون استخدامی برای معلمان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی آموزش و پرورش.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: تسریع در تبدیل وضعیت مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای، به وزیر اقتصاد: تسریع در ساماندهی بازار پول و سرمایه بورس.

علی ایرانپور نماینده مردم مبارکه به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: توجه بیشتر سازمان بهزیستی کشور به حل مشکلات افراد تحت پوشش.

عابد فتاحی و حسین سبحانی‌نیا نماینده ارومیه و نیشابور به وزیر آموزش و پرورش: اهتمام جدی برای حل مشکل معلمان پیش‌دبستانی حق‌التدریسی و نیروهای شرکتی.

علیرضا سلیمی نماینده محلات به وزیر صنعت، معدن و تجارت: علت افزایش بی‌رویه قیمت خودرو.

محمد سلیمانی نماینده مردم تهران به وزیر اقتصاد: ضرورت تلاش بیشتر دولت برای تقویت بازار سرمایه و بورس و لزوم برنامه‌ریزی به منظور حفظ سرمایه مردم.

رحیم زارع و نادر قاضی‌پور نمایندگان آباده و ارومیه به وزیر صنعت: علت افزایش قیمت خودروهای داخلی.

حسن تأمینی نماینده مردم رشت به وزیر آموزش و پرورش: علت حذف بسیاری از تعهدات بیمه طلایی فرهنگیان و به وزیر اقتصاد: علت عدم پرداخت یارانه واجدین شرایط.

علی‌نعمت چهاردولی نماینده مردم ملایر به رئیس ‌جمهور: توضیح عدم اجرای کامل قانون پرداخت هماهنگ حقوق برای معلمان.

انتهای پیام

کد N383479