وعده ابوبکر بغدادی برای آزادی اسیران از زندان‌های کشورهای عربی

سیاسی

ابوبکر بغدادی، رهبر داعش در فایلی صوتی از آغاز "مرحله‌ای جدید" برای آزادسازی اسیران مسلمان در زندان‌های مختلف سخن گفته و متعهد شده که "قصاب‌های" زندانیان مسلمان، از دستگاه قضایی گرفته تا نیروهای امنیتی و نگهبانان را از بین ببرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، مرکز رسانه‌ای عایشه فایلی صوتی را در پایگاه یوتیوب، از ابوبکر بغدادی منتشر کرده که وی در آن تهدید کرده است "اسیران مسلمان" را از زندان‌های عربی از جمله زندان رومیه در لبنان آزاد کرده و دیوارهای این زندان را تخریب می‌کند.

یک هفته پیش نیز ابومالک الشامی، سرکرده جبهه النصره در منطقه قلمون سوریه به زندانیان اسلام‌گرا در زندان رومیه وعده داده بود که آزادی آن‌ها نزدیک است و ظرف چند روز صورت می‌گیرد.

پیش‌تر و در پی انتشار اطلاعاتی در خصوص احتمال حمله به زندان رومیه توسط گروه‌های تروریستی، دستگاه امنیتی لبنان تدابیر شدید امنیتی را در اطراف این زندان اتخاذ کرده‌اند.

ابوبکر بغدادی در این فایل صوتی گفته است: ما به شما برای آغاز مرحله جدیدی از درگیری‌هایمان بشارت می‌دهیم و با طرح "ویران کردن دیوارها" آن را آغاز می‌کنیم و همواره به شما یادآوری می‌کنیم که نخستین اولویت ما آزاد کردن اسیران مسلمان در هر مکان و تعقیب و از بین بردن قصاب‌های آن‌ها از دستگاه قضا گرفته تا نیروهای امنیتی و نگهبانان است.

انتهای پیام

کد N383193