پیرمؤذن در تذکر شفاهی:

بساط بانک‌های زجرآور را جمع کنید

مجلس

خواسته ما توجه دولت به دریاچه ارومیه و جلوگیری از خشک شدن آن است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از عملکرد بانک ها به دلیل در تنگنا قرار دادن کارآفرینان و صنعتگران کشور گفت: نظام بانکی سوداگرانه نه تنها به رشد اقتصادی کمک نمی کند بلکه به عقب گرد اقتصاد کشور منجر می شود.

به گزارش ایلنا، کمال الدین پیرمؤذن در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با انتقاد از عملکرد بانک ها گفت: این نظام بانکی سوداگرانه بنگاهی ضد تولید و همچنین متخلف در اجرای بند 34 قانون پولی و بانکی بی تردید چنگی به دل همه ایرانیان به ویژه کارآفرینان، ‌کارگران و بیکاران نخواهد زد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور افزود: بساط بانک های زجرآور و‌ ضد سیاست‌های اقتصادی مقاومتی را جمع کنید.

وی ادامه داد:‌هرگونه کوتاهی خسران آور و زیان بار خواهد بود و ادامه این روند از سوی بانک ها به جای دستگیری از صنعتگران آنان را روانه زندان ها می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری تذکر همیشگی قاضی پور مبنی بر توجه دولت به احیای دریاچه ارومیه گفت: خواسته ما نیز توجه دولت به این دریاچه و جلوگیری از خشک شدن آن است.

پیرمؤذن با بیان اینکه 80 درصد تولیدات کشاورزی استان اردبیل به صورت خام از این استان خارج می شود گفت: متأسفانه ارزش افزوده هیچگاه برای تولیدکنندگان نبوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از بی توجهی به معادن موجود در استان اردبیل گفت: این استان از معادن غنی برخوردار است که با بی توجهی مسئولان هیچ نوع استخراجی صورت نمی گیرد.

وی تصریح کرد: در اجرای طرح تحول سلامت دولت سخنی از حمایت مجلس به میان نیاورده بود که این بی انصافی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تلاش در جهت کاهش آمار بیکاری باید با اقدامات منسجم و برنامه ریزی کارآمد همراه باشد وگرنه بیکاری و شیوع آن بین جوانان تحصیلکرده منجر به بروز مشکلات فراوانی خواهد شد.

کد N383171