فراخوان دوباره نمایندگان حقوقی وزارت بهداشت و محیط زیست به دادگاه

یکی از وکلای شاکی در پرونده شکایت از وزیر اسبق نفت در رابطه با توزیع بنزین‌های آلوده گفت: بازپرس شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت، نمایندگان حقوقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان محیط زیست را برای دومین مرتبه در پرونده شکایت از وزیر اسبق نفت احضار کرد.

مصطفی ترک همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب اظهار کرد: پیرو شکایت از وزیر اسبق نفت به دلیل توزیع بنزین‌های سمی و آلوده در زمان وزارتش، 21 خرداد ماه بازپرس شعبه دادسرای کارکنان دولت، مسئولان ادارات حقوقی وزارت بهداشت و محیط زیست را برای پاسخگویی و ارائه دلایل خود مبنی بر آلوده بودن یا نبودن بنزین تولیدی پتروشیمی احضار کرد.

وی افزود: متاسفانه به رغم گذشت یک ماه از احضار قبلی و ابلاغ آن به وزارت بهداشت و محیط زیست، تاکنون نمایندگان حقوقی این دو سازمان دلایل و پاسخ خود را در ارتباط با این پرونده ارائه نکرده‌اند.

این وکیل دادگستری گفت: در مراجعه‌ای که امروز به شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت داشتم بازپرس پرونده دستور داد مسئولان ادارات حقوقی وزارت بهداشت و محیط زیست مجددا احضار شوند.

بر اساس این گزارش سه وکیل دادگستری (حاج محمود عطار، علیرضا دقیقی و مصطفی ترک همدانی) در 11 خردادماه سال جاری با حضور در دادسرای کارکنان دولت و ارائه مستنداتی از وزیر اسبق نفت به دلیل تولید بنزین آلوده توسط پتروشیمی در زمان وزارتش شکایت کرده است.

این شکایت برای رسیدگی به شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت ارجاع شد و بازپرس پرونده نمایندگان وزارت بهداشت و محیط زیست را برای اعلام نظر درباره آلوده بودن یا نبودن پتروشیمی احضار کرد.

نمایندگان این دو وزارتخانه در دادسرا حضور یافتند و قرار شد در مهلتی 10 روزه استدلال‌های خود را درباره آلوده بودن یا نبودن بنزین تولیدی پتروشیمی به شعبه بازپرسی ارائه کنند.

مسعود میرکاظمی وزیر اسبق نفت نیز در اعتراضی به اقدام این سه وکیل دادگستری از آنان به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به رییس قوه قضاییه شکایت کرده است.

انتهای پیام

کد N381977