عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ؛

دیپلمات های هسته ای کشورمان نیازمند حمایت هستند

نطق میان دستور

تهران – ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که دیپلمات های هسته ای کشورمان با سعی و تلاش در پی تامین منافع ملی هستند گفت: در شرایط فعلی که مذاکرات به نقطه حساس خود رسیده آنها نیازمند حمایت هستند و وظیفه جامعه سیاسی است که با حفظ وحدت آنها را حمایت کند.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، نوذر شفیعی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزاران و مسوولان نظام گفت: ایشان در فرمایشات گوهربار خود مسیر حرکت کارگزاران نظام را دقیقاً مشخص فرمودند و وظیفه همه مسئولان است که در این مسیر گام بردارند.

وی در تذکر به هیات رییسه مجلس درباره رسیدگی به سوالات، استیضاح ها و تحقیق و تفحص ها گفت: اغلب نمایندگان نسبت به اینکه سوالات یا طرح های تحقیق و تفحص و استیضاح آنها پشت درب هیات رییسه معطل مانده معترض هستند و آن را خلاف شرح وظایف قانونی هیات رئیسه می دانند، بنابراین انتظار می رود که هیات رییسه مجلس به جای مصلحت دولت مصلحت ملت را در نظر بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تذکر به وزرای دفاع و اطلاعات افزود: متاسفانه این وزارتخانه ها نسبت به تحولات عراق از اشراف اطلاعاتی لازم برخوردار نبودند، از این رو انتظار می رود تجربه عراق باعث دقت بیشتر نسبت به تحولات منطقه شود.

شفیعی همچنین با تقدیر از دولت بابت پرداخت حقوق رزمندگان گفت: با این حال متاسفانه عده ای از رزمندگان هنوز بلاتکلیف هستند، لذا باید نسبت به برقراری حقوق آنها نیز اقدامات لازم به عمل آید.

نماینده مردم ممسنی در مجلس خطاب به نوبخت نیز گفت: خشکسالی در استان فارس بیداد می کند، اما کمترین توجهی به آن نشده است، ناآگاه اینگونه تصور نشود که شما در جایگاه ملی، محلی عمل می کنید.

وی خطاب به رییس جمهور گفت: کسانی که در آزمون های استخدامی سال 91 شرکت کرده و قبول شده اند، در مورد سرنوشت شان از ما می پرسند، به هر حال آنها هم بخشی از جامعه هستند و باید تکلیف آنها نیز مشخص شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم همچنین از وزیر آموزش و پرورش خواست که در پرداخت پاداش فرهنگیان ممسنی و رستم که طی سال های 68 تا 86 پرداخت نشده است، تسریع شود.

نماینده مردم ممسنی در مجلس در ادامه ضمن تقدیر از تمام تلاش های وزیر بهداشت و درمان گفت: پرداخت مرخصی های کارکنان مناطق محروم طی سال های 68 تا 73 پرداخت نشده و آنها از این وزارتخانه انتظار ویژه دارند.

شفیعی همچنین در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی گفت: صیفی کاران ممسنی و رستم فصل خوبی را پشت سر نگذاشته اند و متاسفانه محصول آنها بر زمین باقی ماند و وزارت جهاد کشاورزی تنها نظاره گر این موضوع بود. امید است دولت از طریق پرداخت خسارت به کشاورزان این قصور را جبران کند.

وی افزود: تعداد کثیری از طرح های صنعتی کشاورزی در حوزه انتخابیه بنده وجود دارد که از سال های 89 تاکنون آماده دریافت تسهیلات هستند اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

نماینده مردم ممسنی در مجلس خطاب به معاون اول رییس جمهور نیز گفت: اخیراً ممسنی و رستم با دو پدیده زمین لرزه و طوفان مواجه شده که خسارات زیادی به مردم این مناطق وارد شده است، امیدواریم به این وضعیت رسیدگی و نسبت به پرداخت خسارت اقدام شود.

شفیعی خطاب به وزیر راه و شهرسازی نیز گفت: قول و دستور مساعدی درخصوص بهبود وضعیت جاده قائمی- بابا میدان داده اید اما این دستور در طبقات پایین وزارتخانه به فراموشی سپرده شد. آیا بیش از 20 کشته طی 3 ماه گذشته در یک جاده 35 کیلومتری کافی نیست تا وزارت راه به فکر باشد.

سیام**1058 ** 1418
کد N380951