روحانی در حال بررسی است!

اسماعیلی

تهران - ایرنا - معاون اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر رییس جمهوری در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک نوشت: برخی رسانه ها طی هفته های اخیر علاقه زیادی برای انتقال دکتر نهاوندیان از ریاست دفتر رییس جمهور به مقر سازمان ملل در نیویورک نشان داده اند.

به گزارش ایرنا، «پرویز اسماعیلی» افزود: مصاحبه هایی هم انجام شد و حتی افرادی، فراتر از اینکه ایشان را «شایسته ترین فرد برای اعزام به آمریکا» دانستند، پیشاپیش به ارزیابی کارنامه شان در نمایندگی ایران در سازمان ملل نیز پرداختند!

معاون اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر رییس جمهوری اظهار داشت: قبلا نماینده مورد نظر جمهوری اسلامی ایران معرفی شده و تا کنون تصمیم تازه ای در این خصوص گرفته نشده است. اصل این خبر را بنده، دکتر نهاوندیان و سخنگوی وزارت خارجه در مصاحبه هایی تکذیب کردیم اما علاقه برخی دوستان به انتقال رئیس دفتر رئیس جمهوری به نیویورک کماکان ادامه دارد. از روی دلسوزی است دیگر!

اسماعیلی تصریح کرد: این اشتیاق البته به رسانه های آن طرف آب مثل بلومبرگ هم نشت کرده. دو دیپلمات شورای امنیت و یک دیپلمات اروپایی هم که خواستار افشای نام خود نشده اند (!)، معلوم نیست از کجا فهمیده اند که «روحانی در حال بررسی معرفی محمد نهاوندیان برای سفیری ایران در سازمان ملل است.»

وی ادامه داد: ظاهرا تب برخی رفتارهای رسانه ای و البته غیر حرفه ای در ایران، به فراتر از مرزها هم سرایت کرده. در سایت ها و نشریاتِ کمتر حرفه ای خودمان زیاد دیده ایم که علم غیب هم دارند و از جلسات برگزار نشده خبر می دهند و جالبتر اینکه متن مکالمات انجام نشده بین دو نفر را هم می دانند(مثل جلسه آقای ناطق نوری با دکتر نهاوندیان و انتقاد شدید از عملکرد دولت و تهدید به عدم حمایت!)؛ یا از نامه هشدار مرجع عالیقدری به رئیس جمهور خبر می دهند که نه تنها دفتر معظم له و دفتر رئیس جمهور خبری از این موضوع ندارند، بلکه ایشان همین چند هفته پیش در بیاناتی از رویکرد دولت تقدیر و توصیه هایی نیز به مسئولین اجرایی فرمودند. البته از این دست موارد که به برخی ها «الهام» می شود و به جماعتی نمی شود، زیاد است...

وی افزود: اینکه دو دیپلمات سازمان ملل و یک اروپایی، آنهم بدون ذکر نام، خبر داشته باشند که رئیس جمهور ایران در حال بررسی چه موضوعی است، نشان می دهد رسانه های دنیا هم کم کم دارند از ما چیزهایی را یاد می گیرند. بلکه حرفه ای شوند!

اسماعیلی اضافه کرد: انتشار این مطلب در بلومبرگ به نظر من قابل تامل است. چنین مطالبی اعتبارِ رسانه های معتبر را هم فرو خواهد ریخت. چه رسد به رسانه هایی که در حال توسعه اند.

سیام
کد N379130