دریادار سیاری: اقتدار نیروی دریایی را در 2500 کیلومتری سواحل جنوب نشان داده‌ایم

امير دريادار حبيب‌الله سياري,فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي دريايي ارتش,سواحل مكران

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اهمیت توسعه سواحل جنوب کشور، گفت: نبض اقتصاد کشور در گرو توسعه سواحل مکران است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اهمیت توسعه سواحل جنوب کشور، گفت: نبض اقتصاد کشور در گرو توسعه سواحل مکران است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در محفل انس در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه "امروز از فرمایشات فرمانده کل قوا در همه رسانه‌ها می‌توان شنید که نیروی دریایی از همان موقع به عنوان طلایه‌دار در سواحل کشور پیشرفت کرده است"، افزود: فرمایشات رهبری امروزه موجب شده است پیشرفت و آبادانی زیادی در منطقه توسط مسئولان مربوطه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه "با توسعه و پیشرفت در سواحل جنوب و سواحل مکران می‌توانیم نبض کشور را اداره کنیم و به اقتدار برسانیم"، خاطرنشان کرد: اقتدار، امنیت بوجود می‌آورد و اگر امنیت نباشد، هرچه ساخته‌ایم طی یک صبح تا ظهر از بین می‌رود؛ پس در سایه امنیت است که می‌توانیم دستاوردهای کلانی در سواحل و در دریا داشته باشیم.

سیاری همچنین با بیان اینکه "امروزه به لطف خدا اقتدار را در سواحل و دریا بوجود آورده‌ایم"، اظهار کرد: امروز توانسته‌ایم امنیت را در دریای سرخ، خلیج عدن، باب‌المندب و شمال اقیانوس هند برقرار کنیم و تا حدود دو هزار و 500 کیلومتری سواحل جنوب این اقتدار را نشان داده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خطاب به کارکنان این نیرو نیز گفت: همیشه بر خود ببالید که توانسته‌اید امنیت را بر دریا حاکم کنید و دزدان دریایی را از کشتی‌های کشورمان دور و آن‌ها را سالم راهی مقصد کرده‌اید. امنیت کامل موجود، کمک‌های زیادی در بحث اقتصادی و تجاری به کشور می‌کند.

وی در پایان به موضوع تهاجم فرهنگی اشاره کرد و افزود: تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن، بی‌صداست و جا و مکان خاصی ندارد. جنگ نرم مثل موریانه عمل می‌کند و تمام اقشار جامعه را در بر می‌گیرد و می‌تواند پنج یا 10 سال طول بکشد تا به نتیجه برسد. دشمن برنامه‌ریزی بلندمدت در این زمینه انجام داده تا به نتیجه برسد و راه مقابله با آن، اقتصاد مقاومتی است.

انتهای پیام

کد N378981