محبیان:برداشت روحانی درباره پیروزی اش در انتخابات با اصلاح طلبان یکی نیست

حسن روحانی,دولت یازدهم,اصلاح طلبان

محبیان معتقد است اصلاح طلبان در تلاش هستند وضعیت کنونی را به گونه ای برگرداند که آقای روحانی در خدمت اصلاح طلبان قرار گیرد یا اینکه حداقل وضعیت به گونه ای شود که امکان بازگشت اصولگرایان نباشد.

امیر محبیان تحلیل گر سیاسی اصولگرا در گفت وگو با خبرآنلاین درباره اظهارات اخیر اصلاح طلبان درباره جایگاه رای رئیس جمهور، گفت:این تحلیل اصلاح طلبان درباره اینکه بدنه اجتماعی اصلاح طلبان در اختیار آقای روحانی قرار گرفت و باعث پیروزی ایشان شد لذا آقای روحانی وظیفه دارد شرایط را برای احیا و بازگشت اصلاح طلبان به قدرت فراهم کند، دقیق نیست.

وی که می گفت برخی از اصلاح طلبان روحانی را مدیون خود می دانند و در برخی مواضع اخیرا خود اقتدار گرایانه صحبت می کنند، خاطر نشان کرد: بحث انحلال مجلس توسط رئیس جمهور یکی از این اظهار نظر های عجیب بود. سوال این است که این افراد در دوره آقای احمدی نژاد حاضر بودند که این چنین توصیه ای را بکنند که در صورت مخالفت مجلس با آقای احمدی نژاد او مجلس را منحل کند؟

سعید حجاریان در نخستین ماههای استقرار دولت یازدهم در گفت وگویی، اظهار داشت: «معتقدم حتي اگر قرار باشد قانون اساسي عوض شود، بايد شرايطي فراهم شود تا مانند بسياري از کشورها، دولت بتواند مجلس را منحل کرده و انتخابات زودهنگام برگزار کند.»

موضوعی که حتی با واکنش محمد رضا خاتمی برادر رئیس جمهور اصلاحات و نماینده مجلس ششم روبرو شد وخاتمی گفت:«من این نظر را نمی‌پسندم. »

حجاريان اخیر نیز در گفت وگو با یکی از روزنامه های اصلاح طلب، گفت:«اگر اصلاح‌طلبان بشكنند روحاني هم شكسته است.»

محبیان با تاکید بر اینکه آقای حجاریان چهره ای است که در مواضع خود دقت دارد و معمولا تلاش می کند برای آن مبانی تئوریک ایجاد کند، تصریح کرد: ولی به نظر می رسد اظهار نظر های اخیر،بیشتر مواضع اقتضایی است .

موسس حزب نواندیشان ایران اسلامی تاکید کرد: این مواضع در حالی است که خود آقای روحانی برداشتش درباره پیروزی اش در انتخابات با برداشت اصلاح طلبان یکی نیست چون اگر این بدنه اجتماعی، با نگاه اصلاح طلبانه محض همخوان بود، رای آقای معین یا عارف باید بیشتر می بود و آنها باید پیروز انتخابات ریاست جمهوری می شدند.


 مشروح گفت وگو با امیر محبیان به زودی در خبرآنلاین منتشر می شود.

/212 212

 

 

کد N378616