نماینده شهر بابک در نطق میان‌دستور:

آقای رئیس جمهور در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی دولت کمیسیونی با عنوان ماده 215 وجود دارد که طرح‌های وزارتخانه‌ها را بررسی و تایید یا رد می‌نماید که متاسفانه بیشتر رد می‌کند.

مجلس

آقای رئیس جمهور در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی دولت کمیسیونی با عنوان ماده 215 وجود دارد که طرح‌های وزارتخانه‌ها را بررسی و تایید یا رد می‌نماید که متاسفانه بیشتر رد می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امروز تکفیری‌ها یکی از دردهای عمیق جهان اسلام هستند که به فضل خداوند در وحدت شیعه و سنی در عراق به زودی ریشه‌کن خواهند شد.

به گزارش ایلنا، محمد فتاحی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با اشاره به جنایات گروه داعش در عراق گفت: امروز یکی از دردهای عمیق جهان اسلام گروه‌های تکفیری هستند که نه تنها با اسلام آشنا نیستند، بلکه بویی از انسانیت نیز نبرده‌اند.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروه‌های تکفیری دست‌پرورده صهیونیست، آمریکا و سیاست‌های روباه‌ صفت انگلیسی هستند، افزود: این گروه با سربریدن و مصلح کردن مسلمانان به خوبی نشان دادند که زاییده تفکر دشمنان اسلام هستند که به فضل خداوند و همدلی شیعیان و اهل سنت با شکست مواجه خواهند شد.

وی در بخش دیگری از نطق خود در تذکر به رئیس جمهور، وزیر نیرو و صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: از این عزیزان تقاضا می‌کنم که به داد استان تشنه کرمان برسند که اگر از امروز این اقدام صورت نگیرد 3 سال دیگر با فاجعه انسانی در کرمان مواجه خواهیم شد.

فتاحی افزود: آقای رئیس جمهور در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی دولت کمیسیونی با عنوان ماده 215 وجود دارد که طرح‌های وزارتخانه‌ها را بررسی و تایید یا رد می‌نماید که متاسفانه بیشتر رد می‌کند.

وی با بیان اینکه بنده از اول سال 91 دو مورد را پیگیری نمودم که علی‌رغم تایید و تاکید وزارتخانه‌ها مبنی بر اجرای آنها متاسفانه نتوانستم از سد مستحکم این کمیسیون عبور کنم، گفت: تقاضا می‌کنم که این کمیسیون منحل یا کارشناسان دلسوزی در آنها به خدمت درآیند.

نماینده مردم شهربابک در مجلس با بیان اینکه متاسفانه دو شهرستان این شهر از 24 ساعت شبانه‌روز فقط دو ساعت از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند می‌شوند، افزود: آقای رئیس جمهور آیا اگر مسئولانی که امروز تصمیم‌گیری می‌کنند خانواده‌هایشان در این شهرها ساکن بودند اینگونه با وضعیت مردم این شهرها بازی می‌کردند و اجازه نمی‌دادند وزارت نیرو آب آشامیدنی را به این شهرها بیاورد.

وی با بیان اینکه جاده شهر بابک- رفسنجان که بیش از 160 کیلومتر طول دارد بررسی شده که به 80 کیلومتر تقلیل یابد، ولی با تعلل کمیسیون ماده 215 مواجه شده است، گفت: به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر می‌دهم که کارخانه ذوب مس خاتون‌آباد از همان بدو احداث با مشکل مواجه شوده و فیلترینگی که بر روی آن نصب شده متعلق به کارخانه سیمان بوده که آلودگی‌های بسیار زیادی به همراه داشته و مردم منطقه را با مشکلات و خطرات بسیار زیادی مواجه ساخته است.

فتاحی ادامه داد: پرونده‌ای در این راستا تشکیل شده و دادگاه 13 میلیارد تومان تعیین خسارت کرده که البته این خسارت پرداخت نشده و عشایر منطقه را با مشکلات بسیار زیادی مواجه ساخته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در بخش پایانی نطق خود ضمن تذکر به وزیر بهداشت افزود: متاسفانه تنها بیمارستان شهر بابک از نعمت داشتن پزشک متخصص محروم است. همچنین به وزیر نفت نیز تذکر می‌دهم که شهرهایی که بیش از 1200 خانوار در آنها زندگی می‌کنند از نعمت گاز محروم هستند که امیدوارم توجه ویژه‌ای به این مسئله صورت گیرد.

کد N376632