هزینه 44 میلیون دلاری اوباما برای سفرها و تعطیلاتش از خرج مردم آمریکا

رئیس‌جمهوری آمریکا بیش از 44 میلیون دلار از پول مالیات‌دهندگان را برای سفر و تعطیلات هزینه کرده است و حتی برخی وی را رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا می‌دانند که بیشترین و گران‌ترین سفرها را رفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی دیلی کالر، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا از مارس 2014 میلادی نسبت به روسای جمهور پیشین این کشور بیش‌ترین مسافرت بین‌المللی را داشته و از سال 2009 میلادی که زمام امور آمریکا را به عهده گرفته، 31 سفر داشته است. این 119 روز سفر برون مرزی برای مالیات دهندگان میلیون‌ها دلار هزینه به همراه داشته است.

این در حالی است که جورج بوش پسر در دوران ریاست جمهوری‌اش 116 روز را در 28 سفر، بیل کلینتون 113 روز را در 27 سفر و رونالد ریگان 73 روز را در 14 سفر سپری کرده است.

اوباما در سال 2010 میلادی 172 بار سوار بر هواپیمای ریاست جمهوری امریکا سفر کرد. تنها هزینه سفر با این هواپیما شیکاگو، زادگاه اوباما ساعتی 180 هزار دلار است.

اوباما علاوه بر این سفرهای بین‌المللی، مدت زمان‌های بسیاری را با خانواده‌اش سفر کرده است. خانواده اوباما تعطیلات خود را در سواحل زیبا و لوکس نیوانگلند، کلوب‌های خصوصی کی لارگو و سواحل زیبای هاوایی سپری کرده‌اند.

به گفته دیده‌بان قضایی، اوباما 44 میلیون و 351 هزار و 777 دلار از پول مالیات‌دهندگان را برای هزینه سفرهایش خرج کرده است.

ممکن است هزینه واقعی از این رقم نیز بیشتر باشد چرا که کاخ سفید مشمول معاهده آزادی اطلاعات نیست. تام فیتون، رئیس دیده‌بان قضایی در مصاحبه‌ای گفت: در اینجا رئیس جمهوری داریم که بودجه را خط به خط پیش می‌برد اما ظاهرا این مساله درباره سفرهایش صدق نمی‌کند.

وی افزود: ما در واشنگتن با بحران مالی رو به رو هستیم و رئیس جمهور و خانواده‌اش باید نسبت به هزینه سفرهایشان حساس‌تر باشند. خانواده اوباما با رفتن به سفرها و تعطیلات لوکس غیرضروری از اعتماد مردم و مالیات دهندگان سو استفاده می‌کنند. ما این مساله را در دادگاه فدرال پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N376451