ششمین دور مذاکرات در وین؛ گفتگوها ظهر امروز پیگیری می شود

مذاکرات هسته ای

پس از نشست سه جانبه سید عباس عراقچی, هلگا اشمید و ویلیام برنز که دیروز برگزار شد، ادامه رایزنی ها به ظهر امروز یکشنبه موکول شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رایزنی های ششمین دور مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 در وین، ظهر امروز یکشنبه در هتل کوبورگ ادامه خواهد داشت.  
عصر دیروز، سیدعباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی اعضای گروه مذاکره کننده ایران با هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و ویلیام برنز معاون وزیر خارجه آمریکا مذاکرات را برای نگارش متن پیشنویس تواقف جامع ادامه دادند، اما پس از 2 و نیم ساعت مذاکره، خبری از جزئیات این نشست منتشر نشد.
هرچند از محتوای این نشست ها خبری منتشر نشده اما منابع نزدیک به مذاکره کنندگان فضای نشست ها را صریح ، مثبت و جدی ارزیابی می کنند. قرار است در حاشیه نشست های هیئت های مذاکره کننده ، نشست های کارشناسی ، فنی و حقوقی نیز برای بررسی و رفع اختلاف ها برگزار شود.
مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون اعلام کرده است که مذاکرات در طول هفته نیز ادامه خواهد داشت. معاونان وزیر امور خارجه ایران و مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  از روز جمعه نگارش متن توافق را آغاز و تاکنون سه نشست  برگزار کرده اند.
ششمین دور مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 موسوم به "وین 6  "از  11 تیرآغاز شده است و قرار است به صورت مستمر تا 29 تیر ادامه داشته باشد.
کد N375851