خبرگزاری فرانسه: اولین سرمایه گذاری میلیاردی آمریکایی ها درایران/شراکت چهارمحال و بختیاری وکالیفرنیا

تسنیم نوشت:

یک شرکت آمریکایی توافقنامه اولیه‌ای برای سرمایه گذاری ۱/۱۷۵ میلیارد دلار در ایران برای اجرای پروژه تجاری مشترک به منظور تبدیل زباله به برق را به امضا رسانده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت ورلد اکو انرژی آمریکا که در کالیفرنیا مستقر است اعلام کرد: قصد دارد روزانه 250 مگاوات برق از طریق سوزاندن زباله و فرآوری پسماند آب در ایران تولید کند.
بر اساس این گزارش سخنگوی این شرکت آمریکایی گفت: این پروژه در استان چهارمحال و بختیاری در جنوب غرب ایران احداث خواهد شد و بیش از 600 تا 700 فرصت شغلی با اجرای این پروژه به وجود خواهد آمد که 80 درصد آن از طریق نیروی کار داخلی تامین می شود.
قرار است عملیات احداث این پروژه از سپتامبر 2014 میلادی آغاز شود و اجرای این پروژه نخستین نشانه از بازگشت شرکت های آمریکایی و اروپایی به ایران در صورت لغو تحریم های غرب خواهد بود.
ایران و قدرت های جهانی در حال انجام دور نهایی مذاکرات هسته ای برای دستیابی به توافق جامع تا 20 جولای هستند. تحریم های غرب ضد برنامه هسته ای فشار زیادی را بر اقتصاد ایران وارد کرده است. ایران بارها ادعاهای غرب مبنی بر تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی را رد کرده است.

 

45231

 

کد N375501