درویش پور در گفت وگو با ایلنا:

استیضاح وزیر علوم سیاسی است

مجلس

به نظر می‌رسد كه برخی از نمایندگان از بررسی‌های صورت گرفته در خصوص بورسیه‌های غیرقانونی برخی از دانشجویان ناراحت هستند لذا بر اساس این مباحث، طرح استیضاح بیشتر رنگ‌وبوی سیاسی دارد.

یك عضو كمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وزیر علوم را سیاسی دانست و افزود: فعلا باید منتظر بود كه آیا مجلس این طرح را اعلام وصول خواهد كرد یا خیر.

حجت‌اله درویش‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به در خواست عده‌ای از نمایندگان برای استیضاح فرجی دانا، گفت: موضوعاتی كه عمدتا برای استیضاح مطرح می‌شود مسائلی از قبیل عزل و نصب‌ها، برگرداندن دانشجویان ستاره‌دار به دانشگاه و بررسی موضوع بورسیه غیر قانونی چند هزار دانشجو در اواخر دولت احمدی نژاد است و غیر از این موارد تاكنون موضوع و مطلب خاص دیگری در رابطه با این وزارت‌خانه مطرح نشده است.

وی ادامه داد: از طرفی به نظر می‌رسد كه برخی از نمایندگان از بررسی‌های صورت گرفته در خصوص بورسیه‌های غیر قانونی برخی از دانشجویان ناراحت هستند لذا بر اساس این مباحث، طرح استیضاح بیشتر رنگ و بوی سیاسی دارد.

درویش‌پور همچنین خاطرنشان كرد: در شراط فعلی به نظر می‌رسد اكثریت نمایندگان مخالف استیضاح وزیر علوم هستند اما با وجود این چنانچه استیضاح وزیر علوم در مجلس مطرح شود، این كه آیا استیضاح وی رای خواهد آورد یا خیر چندان قابل پیش بینی نیست.

 

کد N375228