سخنگوی وزارت کشور: تنها با برخورد نمی‌توان به سامان دادن بحث حجاب پرداخت

وزارت كشور

قائم مقام وزیرکشور و سخنگوی وزارت کشور گفت:‌ سامان دادن به بحث حجاب و عفاف را تنها در برخورد نبینیم. این بحث را باید در مسائل مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و چیزهای دیگر دنبال کرد.

حسینعلی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره تمهیدات وزارت کشور در بحث حجاب و عفاف با توجه به اینکه مجلسی‌ها به وزیر کشور در این راستا کارت زرد داده‌اند، تصریح کرد:‌ اولا ما انجام پیگیری در این موضوع را یک امر شرعی و یک تکلیف دینی می‌دانیم و آن را تعقیب می‌کنیم.

وی گفت:‌ در عین حال باید این نکته را مدنظر قرار داد که از نظر مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی 22 دستگاه را برای سامان دادن به بحث حجاب و عفاف تعیین کرده که یکی از آنها وزارت کشور است در واقع سهم وزارت کشور در این بین یک بیست و دوم است.

سخنگوی وزارت کشور با بیان این‌که سخنان دکتر رحمانی فضلی درمجلس و پاسخ‌هایی که به سوالات نمایندگان دادند پاسخ‌های حقوقی و قانونی بود، گفت: حال اینکه چرا مجلس به وزیر کشور کارت زرد داد جای بحث دارد اما در هر صورت وزارت کشور به وظایف قانونی خود عمل خواهد کرد.

امیری در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به دریافت کارت زرد از سوی مجلس قرار است برخوردها در بحث حجاب و عفاف بیشتر شود مثلا اینکه گشت‌های ارشاد را بیشتر کنید، گفت: ما ضمن احترام به نظر نمایندگان محترم و پاسداشت دغدغه ی آن ها در امور مربوط به حجاب و عفاف اقدامات مدنظر خود را د رحدود موازین شرعی و قانونی انجام می دهیمن با این حال باید این موضوع را مدنظر داشت که بحث حجاب و عفاف را نباید تنها در برخورد ببینیم. این بحث را باید در مسائل مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و چیزهای دیگر دنبال کرد.

انتهای پیام

کد N374853