حملات مجدد صهیونیست‌ها به غزه/تظاهرات حامیان حماس و جهاد اسلامی در محکومیت خشونت‌ها

فلسطين

منابع فلسطینی اعلام کردند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی پایگاه‌های آموزش نظامی گردان‌های عزالدین قسام در جنوب نوار غزه را هدف قرار دادند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی پایگاه‌های آموزش نظامی گردان‌های عزالدین قسام در جنوب نوار غزه را هدف قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع فلسطینی اعلام کردند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی عصر جمعه چهار بار پایگاه‌های آموزش نظامی گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس و برخی مناطق جنوب نوار غزه را هدف قرار دادند که این حملات منجر به خسارت‌های مالی زیادی شد اما تلفات جانی به دنبال نداشت.

منابع اسرائیلی نیز اعلام کردند که موشک‌هایی از نوار غزه به سوی صحرای نقب و دو شهرک "اوفاکیم" و "نتیفوت" به جنوب اراضی اشغالی شلیک شده است.

از سوی دیگر جنبش جماس و جهاد اسلامی در اعلام همبستگی با ساکنان کرانه باختری و قدس و محکومیت خشونت‌ها و حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان راهپیمایی گسترده‌ای را در شمال نوار غزه برگزار کردند.

هزاران تن از اعضا و طرفداران دو جنبش مذکور با مشارکت در این راهپیمایی‌ها بر مقاومت به عنوان تنها راه‌حل برای پایان دادن به اقدامات خشونت‌آمیز رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

در همین راستا،‌ منابع فلسطینی اعلام کردند که مصر اقداماتی برای آتش‌بس میان حماس و رژیم صهیونیستی اتخاذ کرده است.

به گفته منابع مذکور، دستگاه اطلاعات مصر تماس‌هایی را با جنبش حماس و طرف‌های فلسطینی دیگر در نوار غزه برای آرام کردن اوضاع و توافق آتش‌بس برقرار کرده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اثنای جشنی در سفارت آمریکا در تل‌آویو گفته بود اگر شلیک موشک‌ها از نوار غزه متوقف شود، این رژیم نیز عملیات نظامی خود را متوقف خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N374794