کنعانی‌مقدم: برخی با استفاده از ابزار فشار به دنبال کسب قدرت هستند

دولت,رسانه

دبیرکل حزب سبز با اشاره به کم‌توجهی برخی از رسانه‌های کشور به پیشرفت‌های دولت در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: عده‌ای درصدد هستند با استفاده از ابزار فشار به دولت‌ها و سازمان‌های دیگر برای خود کسب قدرت کنند.

دبیرکل حزب سبز با اشاره به کم‌توجهی برخی از رسانه‌های کشور به پیشرفت‌های دولت در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: عده‌ای درصدد هستند با استفاده از ابزار فشار به دولت‌ها و سازمان‌های دیگر برای خود کسب قدرت کنند.

حسین کنعانی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به فضای رسانه‌ای کشور و نحوه پوشش اخبار توسط رسانه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: امروز می‌توان رسانه‌های کشور را به پنج دسته تقسیم کرد؛ از جمله رسانه‌هایی که همواره تلاش می‌کنند رسالت اطلاع‌رسانی خود را در چارچوب قوانین و مقررات رسانه‌ای انجام دهند و اطلاعات صحیح به جامعه ارائه دهند و رسانه‌هایی که به جریان‌های خاص سیاسی وابستگی دارند و به نوعی بلندگوی آن‌ها محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: برخی دیگر از رسانه‌ها نیز با ارتزاق از بیت‌المال به نهادها و سازمان‌های دولتی وابسته هستند. دسته دیگری از رسانه‌ها در فضای رسانه‌ای کشور حضور دارند که همچون رسانه ملی رسالت اصلی آنها انعکاس خواسته‌های مردم در جامعه است. این دسته از رسانه‌ها باید تلاش کنند که همواره عملکرد دولت را آن‌طور که هست به اطلاع مردم برسانند. دسته دیگری از رسانه‌ها هم هستند که عمدتاً از مجموع رسانه‌هایی تشکیل شده‌اند که بصورت تجاری به مسایل نگاه می‌کنند و برای فروش بیشتر رسانه خود و کسب درآمد بیشتر اقدام به غوغاسالاری و جنجال‌آفرینی در کشور می‌کنند.

این فعال سیاسی در ادامه با اشاره به کم‌توجهی برخی از رسانه‌های کشور به پیشرفت‌های دولت در حوزه‌های مختلف، افزود: به نظر من علاوه بر این تقسیم‌بندی، یک بخش دیگر از رسانه‌ها نیز وجود دارند که درصددند با استفاده از ابزار فشار به دولت‌ها و سازمان‌های دیگر برای خود کسب قدرت کنند. پیامد این رویکرد همچون نشستن بر روی یک شاخه درخت و بریدن آن است؛ زیرا زمانی که نظام بواسطه این رویکرد صدمه ببیند دیگر چیزی باقی نمی‌ماند که بخواهند به آن بپردازند.

دبیرکل حزب سبز در پایان با تاکید بر لزوم ایجاد فضای جدید برای اطلاع‌رسانی و طرح انتقادات در جامعه، تصریح کرد: دولت باید با توجه به حجم کاری خود، تلاش کند اطلاع‌رسانی بیشتر و شفاف‌تری داشته باشد و مردم را در جریان کلیه امور و اقدامات خود قرار دهد.

انتهای پیام

کد N374772