مقابله روسیه با ناتو/رزمایش ناوگان دریای سیاه روسیه آغاز شد

ناتو,قدرت نمایی

مسکو- ایرنا- درحالی که رزمایش ناتو درسواحل بلغارستان دردریای سیاه آغاز شده است ، روسیه نیز برای مقابله با این اقدام بلوک ناتو، رزمایش دریایی خود را در این منطقه آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه روز جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد : فرماندهی رزمایش روسیه در دریای سیاه را دریادار ˈآلکساندر ویتکوˈ فرمانده ناوگان دریای سیاه روسیه برعهده دارد.

دراطلاعیه آمده است : این رزمایش مطابق با معیارهای بین المللی برگزار می شود و در آن تعدادی از تمرینات ازجمله نابودی ناوهای دشمن فرضی، پدافند هوایی توسط ناوها و مراکز نظامی زمینی و نیز مقابله با زیردریایی های دشمن انجام می گیرد.

هواپیماهای تجسسی روسیه هم در این رزمایش به جستجوی واحدهای دریایی دشمن و نابودی آن می پردازد.

در اطلاعیه وزارت دفاع روسیه گفته شده است: ناوهای ناوگان دریای سیاه روسیه در چارچوب رزمایش امروز پنج فروند موشک بالدار از نوع ˈموسکیتˈ و ˈمالاخیتˈ پرتاب کردند که به هدف اصابت کردند.

هواپیماهای سوخو-24 این ناوگان هم امروز به چند هدف فرضی حمله کرده وآن را نابود کردند.

در رزمایش ناوگان دریای سیاه روسیه 20 فروند رزمناو وناو پشتیبانی وحدود 20 فروند هم هواپیمای نظامی شرکت دارند.

این رزمایش درحالی آغاز شد که نیروهای ناتو امروز رزمایشی به نام ˈبریز-2014ˈ را در سواحل بلغارستان آغاز کردند که تا یک هفته دیگر ادامه خواهد داشت.

وزارت دفاع بلغارستان در مورد این رزمایش گفته است کشتی های نیروی دریایی امریکا ، رومانی ، ترکیه ، چهار ناوشکن نیروی واکنش سریع دریایی ناتو و یک هواپیمای گشت زنی امریکا در این رزمایش شرکت می کنند.

رزمایش ناتو در آب های بلغارستان در حدود 250 کیلومتری ( 150 مایلی ) از شبه جزیره کریمه انجام می شود که در ماه مارس به طور بحث برانگیز ضمیمه روسیه شده است .

از آن زمان ، امریکا مرتبا نیروهایی را در کشورهای شرق اروپا برای تمرینات مشترک، مستقر کرده و کشتی هایی را برای تمرینات مشترک با کشورهای عضو ناتو در منطقه به دریای سیاه فرستاده است.

اروپام/2242**518**1859
کد N373720