همزمان با سی و دومین سالگرد ربایش دیپلمات های ایرانی در لبنان؛

وزارت خارجه: امیدواریم به زودی شاهد آزادی 4 دیپلمات ایرانی از زندان های رژیم صهیونیستی باشیم

ربایش دیپلمات ها ی ایرانی,لبنان

تهران - ایرنا - وزارت امور خارجه همزمان با سی و دومین سالگرد ربایش چهار دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در لبنان با انتشار بیانیه ای اظهار امیدواری کرد به زودی شاهد آزادی همه اسرا و زندانیان مسلمان به ویژه این دیپلمات ها از زندان های رژیم صهیونیستی باشیم.

به گزارش ایرنا، در بیانیه وزارت امور خارجه با گرامیداشت روز 14 تیرماه مصادف با سی و دومین سالگرد ربایش چهار دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در لبنان، بر حق دولت جمهوری اسلامی ایران و خانواده این عزیزان در پیگیری مجدانه موضوع تا روشن شدن سرنوشت آنها تاکید کرد.

دستگاه دیپلماسی با یادآوری شرایط اشغال سرزمین لبنان توسط رژیم صهیونیستی در زمان حادثه و نقش عوامل مرتبط با این رژیم در ربایش دیپلماتهای کشورمان و اطلاعات موجود از انتقال دیپلماتهای ایرانی به فلسطین اشغالی، بر مسوولیت کامل حقوقی و سیاسی رژیم صهیونیستی در این زمینه تاکید کرده است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از تمام تلاش های صورت گرفته در سالهای گذشته از سوی دولت لبنان و برخی نهادهای مسوول بین المللی در پیگیری موضوع از جمله نامه 13 سپتامبر 2008 دولت وقت لبنان به دبیر کل سازمان ملل و تایید ربایش دیپلماتهای ایرانی درخاک لبنان، از دبیر کل سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای مسئول بین المللی بویژه صلیب سرخ جهانی درخواست کرد به وظیفه قانونی و انسانی خود در پیگیری موضوع عمل کنند.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است: جمهوری اسلامی ایران مجددا پیشنهاد قبلی خود در این زمینه برای تشکیل یک کمیته حقیقت یاب بین المللی برای روشن شدن ابعاد این حادثه را مورد تاکید قرار می دهد.

وزارت امور خارجه در پایان اظهار امیدواری کرده است به زودی شاهد آزادی همه اسرا و زندانیان مسلمان بویژه 4 دیپلمات جمهوری اسلامی ایران از زندانهای رژیم صهیونیستی و تعقیب و محاکمه عوامل جنایتکار صهیونیستی در این زمینه باشیم.

خبر در حال تکمیل است.

سیام
کد N372930